7 nejlepších antivirových programů pro ochranu počítače před viry, malware a ransomware

Pokud se domníváte, že nepotřebujete bezpečnostní software, tak se zamyslete znovu. Trojské koně, ransomware a ohrožení online jsou stále více agresivnější a vynalézavější.

0
I když ve Windows 8 a 10 je integrované bezpečnostní centrum Windows Defender, masívní útok z minulého týdne ukázal, že nemusí zdaleka stačit. Dobrou zprávou je, že existuje spousta programů na zabezpečení počítače, které odvedou lepší práci. Některé z nich jsou dokonce zdarma, takže nezaplatíte nic navíc.

 

Vybrali jsme podle nezávislých testů AV-Test.org sedm nejlepších antivirových programů podle funkcí, dopadu na výkon systému a především efektivitě detekce malwaru, známých i neznámých virů.

Kasperský Internet Security 2017

Vynikající ochrana s velkým množstvím sekundárních funkcí

Cena: od 899Kč (1PC/1rok)

Kaspersky Internet Security 2017 není­ jen program pro vyhledávání­ virů, ale komplexní­ bezpečnostní řešení­, včetně bezpečného webového prohlížení, aby nikdo nešpehoval vaše bankovní a nákupní­ aktivity. Obsahuje VPN, která umožňuje směrovat přenosy prostřednictví­m důvěryhodného proxy serveru a znovu zabezpečovat komunikaci. Rodiče ocení­ plnou kontrolu nad přístupem dětí na nevhodné webové stránky.

 

To vše by nebylo k ničemu, pokud by Kaspersky neodvedl dobrou práci, v blokování malware ale vyniká. AV-Test.org mu dal perfektní skóre 100%, označuje to, že zjistil a neutralizoval každou hrozbu. Také má minimální dopad na zatížení vašeho systému: procházení webu a instalace zpomalí o rozumných 7%, a náběh aplikace o pouhých 5%. 

 

Bitdefender Internet Security 2017

Ideální pro zabezpečení bez vyrušování a upozornění

Cena: 1589Kč (1PC/1rok)

Pokud jde o ochranu proti malwaru, Bitdefender Internet Security je stejně schopný a dokáže rozeznat viry jak přijdou. V AV-Test.org byly testy velmi podobné s Kasperky a dostal perfektní skóre 100%.

 

Co dělá Bitefender vyjímečným je jeho funkce autopilota, který přináší zcela automatickou ochranu. Hrozby jsou identifikovány a neutralizovány bez nutnosti vašeho zásahu. Je ideální pro ty, kteří nemají rádi byť sebemenší upozornění a nebo výstrahy. To neznamená, že vás nebude informovat, pokud si to budete přát. Pro online bankovnictví a nakupování můžete použít Safepay prohlížeč a můžete také nakonfigurovat jeho ransomware ochranný modul, který dohlíží na vaše dokumenty a nenechá je záludně zašifrovat.

 

Avast Free Antivirus 

Jednoduchá ochrana, která vás nebude stát ani korunu.

Cena: zdarma  

Placená verze: (Avast Internet Security 2017 od 761Kč (1PC/1ROK))

Na rozdíl od Bitdefender Avast Free Antivirus není "tichý". Jak je obvyklé u programů zdarma, stále otravuje s nabídkami na upgrade na komerční verzi.

 

Pokud vám to nevadí, stojí za to si program pořídit. AV-Test.org zjistil, že Avast Free Antivirus by schopen identifikovat a zablokovat 99,9% známých malware a 99,4% zero-day hrozeb. To je výrazně lepší než vestavěný Windows Defender, který ve stejném testu dostal 88,5%.

 

Kromě ochrany proti malwaru toho v Avast Free Antiviru moc není, v placené verzi přibyde mnoho funkcí, např. brána firewall, modul optimalizace systému.

 

Norton Security 2016

Přímočaré security suite a s malým dopadem na výkon.

Cena: od 869Kč (1PC/1rok)

Bezpečnostní značka Norton existuje už 25let. AV-Test zjistil, že poskytuje perfektní 100% ochranu, stejně účinnou proti notoricky známým malware "in the wild" i dosud neznámým hrozbám nulového dne.

 

Celkové zpoždění systému při náběhu programů je pouhých 6%, což je velmi pěkné.

Rozhranní je velmi čisté, snad až příliš. Přepnutím na kartu Identita spustí Norton správce hesel a umožňuje přístup k Norton Safe Web (hodnocení důvěryhodnosti výsledků hledání).

Norton je vynikající prověřenou ochranou s výborným dopadem na zatížení systému.

 

Trend Micro Internet Security 2017

Vkusné security suite, nabízející vynikající ochranu.

Cena: 1589Kč (1PC/1rok)

První věc které si všimnete je kompaktní a elegantní rozhranní. Není potřeba obrovské a křiklavé ovládání a tímto projevem dobrého vkusu navozuje důvěru v jeho schopnosti.

 

Podle společnosti AV-Test prokázal Trend Micro hodnotu s perfektním skóre 100% ochrany proti malware všech tipů. K dipsozice je hloubková kontrola v režimu "Hypersensitive", který spustí se zásadním zatížením systému paranoidní skenování.

 

Nevýhodou Trend Micro je jeho dopad na zatížení systému, aplikace se otevírají až o 30% pomaleji, což je dost.

 

BullGuard Internet Security

Přívětivá cena, nabízí dobrý stupeň ochrany a některé užitečné funkce.

Cena: 772Kč (1PC/1rok)

BullGuard je velmi cenově výhodný balíček. Zatím co se BullGuardu podařilo zablokovat každou známou hrozbu v testech, AV-Test minul jen pár ohrožení, dostal se na 97,6% ochrany. BullGuard také nabízí zakázkové firewall a skenery.

 

AVG Internet Security

Efektivní security suite a slušnou sadu funkcí

Cena: 729Kč (1PC/1rok) nebo zdarma

České AVG je u nás velice známé a jeho cena za Internet Security suite není vysoká.

Pokud jde o výkon, AVG není zrovna na vrcholu tabulky, AV-Test ohodnotil 99,9% ochrany proti známým malware a 97,6% ochrany proti zákeřným virům. Dopad na zatížení systému je také na průměrné hodnotě.

Je i k dispozici Free verze, která má však svá omezení v nabídce funkcí.

 

Závěr

Několik společností nabízí volný antivirový software, ale za většinu balíčků si budete muset stejně připlatit. Je dobré se podívat u prodejců software, protože ne vždy dostanete nejnižší cenu přímo u výrobce. Výhodné je se podívat na předplatné na více počítačů a let, kde můžete výrazně ušetřit.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus