Aktualizováno: Nové Zprávy+ od Microsoftu odesílají SMS zdarma ve stylu iMessage

0

Staré Windows Phone obsahovaly možnost připojit Facebook chat přímo do zpráv. V GDR2 se chat vrací v nové podobě v aplikaci Zprávy+.

  • SMS zdarma Windows kontaktům přes data
  • propojení zpráv a chatu v jedné aplikaci
  • vyžaduje nejnovější Windows Phone Update GDR2

Aktualizace:  

Podařilo se nám Zprávy+ rozchodit na českém telefonu od Vodafone s jeho kartou, aplikace se instalovala sama během update systému. Při prvním otevření aplikace sama převzala správu SMS a vynutila si registraci přes tel. číslo, díky které může odesílat chat stejně, jako WhatsApp nebo Skype. Není příliš pěkná, designově vypadá jako ze starých Windows Phone 7 a o něco pomaleji se otevírá. Všechny screeny si prohlédněte dole v galerii.

          

Ve Windows Phone 8 a starších byla oblíbená možnost propojení všech zpráv v základní aplikaci pro SMS. Připojením Facebook chatu mohl uživatel konverzovat v jednom vlákně a nemusel rozlišovat, odkud zprávy docházejí.

 

Funkce, která se někomu líbila a jinému přinášela zmatek, zmizela s odpojením chatu do samostatné aplikace Messenger. Microsoft nedostatečně využil potenciál vlastního Live Messengeru a nedokázal ho propojit se zprávami, stejně jako to udělal Apple s iMessage přesto, že Live chat využíval ve službě Prostory. Ta však byla nedávno ukončena

Ve Windows Phone Store se nyní objevila nová aplikace Zprávy+, která umožní vybrat, zda odeslat zprávu svým kontaktům pomocí SMS nebo zdarma přes data. Ještě nebyla oficiálně uvolněna, ale v nabídce bude pouze pro majitele Lumia 640 a uživatele, kteří si minulý týden přes Windows Insider nainstalovali Windows Phone 8.1 Update GDR2.

 

Trochu překvapující je zastaralý design Windows Phone s velkými fonty a díky tomu příliš nevypadá jako od Microsoftu. Je také otázka, zda vůbec bude uvolněna, protože Update 2 má být dostupný oficiálně pouze pro Lumia 640, 640XL, 735 a 830.

 

Spíše bychom tedy očekávali její přepracování na univerzální aplikaci Windows 10 i pro počítače a tablety. Pak by paradoxně nastal stejný stav, jako u ukončeného Live Messengeru, který měl nahradit Skype. Microsoft prostě neví, jakým směrem se vydat. 

 


Zprávy+ si prohlédněte zde - nelze instalovat

 

Video s aplikací Zprávy+ 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus