Baterie iPhone při výměně snadno vybuchují, příčina už byla odhalena a může se stát každému

Apple zlevnil výměnu baterií díky kauze se zpomalováním. Během výměny explodovaly baterie ve švýcarském i španělském Apple Store. Příčinu odhalil během domácí výměny běžný uživatel.  

Zpomalování zejména starších modelů iPhone je v médiích tématem už několik týdnů, padají dokonce první žaloby rozlobených uživatelů. Situace se ještě zhoršila s poslední verzí iOS 11.2.2, obsahující záplatu bezpečnostních chyb procesorů, po které se údajně některé iPhone 6 zpomalily až o 50%.

 

Apple zpomalení omluvil staršími bateriemi, u kterých systém omezuje výkon,aby zabránil samovolným restartům. Současně výrazně zlevnil pozáruční výměnu ve svých Apple Store z původních 79$ na $29 (cca 617 Kč). A právě tam došlo už ke dvěma incidentům, kdy pracovníkům během výměny baterie explodovaly a obchody ve španělské Valencii a švýcarském Curychu musely být evakuovány. 

Důvod explozí odhalil běžný uživatel 

Apple k výbuchům tradičně mlčí a jejich důvod neuvedl, odhalil ho ale Andrew Phan během domácí výměny vlastní baterie v iPhone 6. Ačkoli jde díky nevýměnné baterii oficiálně o servisní zásah, na internetu najdete mnoho návodů, s použitím správných nástrojů nejde o nic složitého. 

 

Baterie je do těla iPhone vlepena pomocí oboustranné lepící pásky, kterou je třeba strhnout. Díky velmi dobré adhezi sebou páska strhne krycí fólii baterie a pokud dojde k jejímu prohnutí, články se zkratují. Stejnou situaci zažil i Andrew, jiskřící baterii naštěstí včas odhodil do vody před její explozí.  

 

Na videu můžete vidět, že baterii lze snadno poškodit, je proto lepší záda iPhone před stržením pásky prohřát horkovzdušnou pistolí, samolepící páska změkne a stane se poddajnější. Pokud se do výměny pustíte sami, buďte velmi opatrní a nezapomeňte, že zásahem ztrácíte záruku. 

Upravit
comments powered by Disqus