Jak aktivovat oznámení LED diodou v Lumia 730, 735, 830, 930 i 950/950XL

Nainstalujte si oznámení ve Windows 10 telefonu pomocí jednoduché aktualizace systému. Na konci návodu jsme doplnili i složitější postup od našeho čtenáře Michala změnou registrů, pokud nestačí pouhá aktivace. 

0
Systém Windows 10 Mobile obsahuje nastavení notifikací pomocí blikání LED, kterou jsou některé Lumie skrytě vybaveny. Ačkoli testovací verze Insider v minulosti nastavení umožňovaly, zveřejnění se nedočkaly. Odhadujeme, že kvůli vlivu na výdrž baterie.

 

O přítomnosti LED diody v displeji jsme už informovali několikrát, teprve nyní se ale podařilo vývojářům třetích stran LED notifikaci v systému aktivovat. 

Aktivace je možná pouze pro modely Lumia 730, 735, 930 i 950 a 950 XL. U Lumia 830 se rozbliká logo Windows, Lumia 930 má často problémy s registry. Podmínkou pro úspěšnou aktivaci LED oznámení jsou Windows 10 ve verzi 14393.448. Verzi systému zjistíte v Nastavení>Systém>O systému.

  1. Stáhněte soubor .cab - Odkaz ke stažení
  2. Stáhněte i386.zip - Odkaz ke stažení
  3. Extrahujte soubor i386 a do vytvořené složky vložte i soubor .cab.
  4. Připojte telefon k počítači
  5. V extrahované složce i386 spusťte příkazový řádek (Shift + pravé tlačítko myši) a zadejte příkaz "iutool -l". Pokud vše proběhne v pořádku, telefon je připojený a rozpoznaný počítačem
  6. Do stejného příkazového řádku zadejte "iutool -V -p ..\".
  7. V telefonu by se měla následně nastartovat aktualizace a následné restartovaní, které známe z aktualizací systému.
  8. Chybovou hlášku 0x8024a110 ignorujte, pokud se objeví
  9. Hotovo, nastavení diody se zobrazí v Oznamovacím centru v nabídce nastavení notifikací u jednotlivých aplikací. 

Video:

Následující video je sice v cizím jazyce, ale postačí pro případnou pomoc.

 

Celkový proces provádíte na vlastní nebezpečí, v redakci se nám oznámení podařilo rozchodit jen na některých telefonech, nastavení se např. v Oznamovacím centru neobjevilo, jednou blikala dioda stále.

Na XDA Developers je dále popsaný postup řešení změnou registrů, kterou ale běžným uživatelům nedoporučujeme a ponecháváme jen pro odvážné uživatele. Návod přeložil a na DropBox uložil náš čtenář Michal, ke stažení je zde. Děkujeme! 

 

Řešením problémů je vždy Obnovení továrního nastavení, se kterým u takových operací musíte počítat.  

Zdroj: http://forum.xda-developers.com/windows-10-mobile/trick-enable-led-notification-supported-t3504969
Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus