Jak propojit telefon s počítačem a pokračovat v práci na Windows 10

Nová funkce přidaná do poslední verzi Windows 10 Fall Crators Update umožňuje propojení mobilního telefonu Android nebo iPhone s PC. Díky tomu můžete snadno pokračovat v prohlížení webu z mobilu v počítači. 

0

Novinka v poslední aktualizaci Windows 10 Fall Creators Update se jmenuje „Continue on PC“ a umožňuje po spárování mobilního telefonu s počítačem přenášet otevřené webové stránky  mezi zařízeními. Bohužel zatím stále není možné slibované propojení notifikací ani spárování přes Bluetooth nebo odeslání stránky z počítače do mobilu.

Pro nastavení propojení otevřete Nastavení > Telefon > Přidat telefon. Po vyplnění telefonního čísla obdržíte SMS zprávu pro stažení aplikace. V případě iPhone se jmenuje Continue on PC, na Androidu službu poskytuje komplexnější Microsoft Launcher (recenze), který můžete (ale nemusíte) použít také jako velmi pěkně zpracované prostředí svého telefonu s časovou osou událostí a velkou nabídkou služeb. V obou aplikacích se musíte přihlásit svým účtem Microsoft, propojit můžete i více počítačů. 

Přenesení prohlížené webové stránky provedete stisknutím Sdílet, v jehož nabídce se nově objevila volba Pokračovat na osobním počítači. Otevřená webová stránka se může okamžitě otevřít v počítači v Microsoft EDGE (jiný prohlížeč zatím nastavit nelze) nebo si ji můžete odeslat do Oznamovacího centra jako notifikaci pro pozdější otevření z bočního panelu. 

   

Přenesení rozdělané práce je jen první vlaštovkou ze všech služeb, které Microsoft přislíbil, postupně by mělo být sdílení integrováno do více aplikací a jednou se snad dočkáme i propojení notifikací a telefonování i bez Cortany. 

Continue on PCPatří do rubriky: Android Apple Windows
Upravit
comments powered by Disqus