Jak vypadá nový adaptabilní Windows 10, nazvaný CShell, plně přizpůsobí počítači i mobilu

Nový adaptabilní Windows 10, kterému Microsoft říká CShell, se plně přizpůsobí každému zařízení. Na mobilu vypadá jako by z oka vypadl současnému systému Windows 10 Mobile. 

CShell dává odpověď na otázku, proč Microsoft tak dlouho vyvíjel Windows 10 Mobile, ačkoli je už nejméně rok zřejmé, že bude nahrazen. Jeho prostředí použije pro nový plnohodnotný adaptabilní Windows 10. Redaktoři serveru WindowsCentral.com ukazují na prvním videu jak vypadá. Na první pohled se od současné verze příliš neliší, ve skutečnosti jde o skutečně jednotný systém pro počítače, tablety i mobily pro všechny velikosti a úhlopříčky. 

Nejviditelnější změnou je plně přizpůsobitelná startovní obrazovka, jednotná s počítačem, na které lze zobrazit všechny velikosti dlaždic, překlopit ji na šířku nebo zakázat aktivní dlaždice. V testované verzi se ještě plně nepřizpůsobí v landscape režimu, ale ukazuje, jak bude vypadat. 

 

Další viditelnou proměnou prošlo notifikační centrum, které má přepínače dole stejně jako na počítači. To se však ještě může změnit.

Obrovskou změnou prošlo Continuum, ze kterého se stane opravdový počítač, umožňuje totiž přehrávat zmenšovat aplikace do oken, přehrávat hudbu na pozadí a přepínat mezi aplikacemi z dolního panelu stejně jako na běžném počítači. 

 

Podle zkoumání zdrojového kódu na XDA developers fóru nás však čeká také nepříjemná novinka v podobě odstranění podpory starších aplikací (WP8.1) napsaných v Silverlightu. Uvedení nového zařízení s plně univerzálním WIndows zatím není známé, testování probíhá na Lumia 950 a HP Elite X3, zda pro něj bude také uvolněno se však neví. 

 

Napište nám do komentářů, jak se vám nový Windows líbí, těšíte se na něj?

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus