Jaké novinky přinese podzimní aktualizace Windows 10 Fall Creators update, známá jako Redstone 3

Příští verze Windows přinese naprosto nový zážitek z užívání služeb Microsoftu. Fall Creators update, který jsme doposud znali jako Redstone 3, přinese transparentní design, nové možnosti sdílení a skvělou synchronizaci.

0

Microsoft s novou verzí Windows 10 najíždí kompletně na vlnu virtuální reality, pokročilé umělé inteligence a synchronizace napříč zařízeními. Bude dostupná na podzim zdarma pro všechny zařízení s Windows 10 Creators update.

Mezi nejvýraznější novinky patří nový grafický jazyk Microsoft Fluent Design, který jsme doposud znali jako Neon. Microsoft se v mnoha grafických prvcích inspiroval u svých produktů. Na videu se podívejte, jak bude vypadat.

 

Další velkou novinkou je Windows Story Remix, propojený se zatím nepříliš úspěšnou galerií Fotky, jejíž nové funkce jsou jedním slovem neuvěřitelné, vytváření příběhů na několik kliknutí nebo přidávání 3D objektů do videa. Aplikace by konečně mohla nahradit dodnes oblíbený Movie Maker. Novinku už dnes mohou vyzkoušet Insideři v testovacím sestavení Windows 10 16193.

 

Další novinky

  • OneDrive Placeholders umožní prohlížet soubory z OneDrive, aniž by byly uloženy na disku počítače, ušetří tedy místo.
  • Sdílení desktop na OneDrive.
  • Online clipboard (cloudboard), unikátní služba kopírování odkazů, souborů a fotografií mezi propojenými zařízeními a mobily pomocí CTRL C a CTRL V. Odkaz zkopírovaný v počítači bude možné snadno vložit do propojeného mobilu nebo tabletu.
  • Sdílení notifikací nebo historie používaných aplikací napříč zařízeními (Windows, Android i iOS)
  • Pick Up Where You Left umožňuje zahájit práci na jednom zařízení a pokračovat na jiném, připojeném na stejném účtu Microsoft. Od podzimu se její podpora rozšíří pomocí Cortany i do Androidu a Apple. 
  • Nové funkce pro virtuální realitu
  • The Timeline přinese samostatně sestavenou historii používání aplikací seřazenou podle času. 
Upravit
comments powered by Disqus