Microsoft účet umožňuje kompletní správu a mazání získaných dat o uživatelích

V přehledu účtu Microsoft nyní můžete rozhodovat, které data ponecháte Microsoftu a která smažete. Podívejte se, co o vás nejen Windows odesílá na internet.

0

Sbírání dat o uživatelích v posledních letech vytvořilo rozsáhlou diskusi o ochraně osobních údajů. Ačkoli je jasné, že to dělá většina výrobců, Microsoft za to schytal nejednu žalobu a za poslední rok postupně přidal uživatelům možnost správy všech osobních dat na serverech Microsoftu. Nová stránka v webovém zobrazení účtu jde ovšem ještě dál.

V webovém prohlížeči si načtěte stránku Microsoft.cz  a přihlašte se svým účtem. V horní liště klikněte na možnost "Ochrana osobních údajů" ve které uvidíte, které informace o vás Microsoft kdy zjistil.

 

Můžete si zobrazit a smazat data o procházení internetu, vyhledávání, zjištování polohy, využití mikrofonu, uložená data v Cortaně, historii aktivit a samozřejmě nastavení reklamy. 

 Otevřít svůj účet Microsoft a prohlédnout ochranu osobních údajů

Kromě nastavení naleznte na stejné stránce i návody, jak nastavit ochranu osobních údajů v Windows, Office nebo jiných službách Microsoftu.

Patří do rubriky: Windows Nastavení a triky
Upravit
comments powered by Disqus