Návod jak nastavit Telefon ve Windows 10, nastavení a vypnutí PIN, bezpečnostní kód

V návodu k nejpodstatnější části systému Windows 10 Mobile si popíšeme ovládání, nastavení hovorů i jejich blokování, nastavení a vypnutí PIN nebo vyhledávání kontaktů z klávesnice. 

0

Aplikace Telefon je ve Windows 10 výrazně přehlednější, rozdělená do tří základních karet, mezi kterými lze přepínat posuvem prstu, vybavená blokováním hovorů a v nových modelech také nahráváním. 

 

Historie hovorů

V záložce historie hovorů se zobrazí volaná čísla, přijaté a nepřijaté hovory. Oproti WP 8.1 přibyly u kontaktů přiřazené fotky a celkově je vzhled líbivější. Kliknutím na jméno se rovnou vytáčí hovor, informace o hovoru vyvoláte podržením prstu na kontaktu a výběrem podrobnosti. Ikonou vpravo otevřete detail kontaktu, na kterém naleznete na poslední kartě podrobnou historii. 

 

Oblíbené kontakty

Další záložkou v Telefonu jsou oblíbené kontakty, nebo-li Rychlé vytáčení. Zde si můžete přidat kontakt, kterému voláte často. Stačí jen stisknout v dolní liště "plus" a přidat si kterýkoliv kontakt a případně zvolit konkrétní číslo. 

 

Vyhledávání kontaktů z klávesnice

Novinkou je vyhledávání kontaktů při zadávání do klávesnice v Číselníku. Na klávesnici jsou kromě čísel zobrazena i písmena, stačí zadat pěkně po staru jako na tlačítkovém telefonu pár prvních písmen, jako byste psali jméno kontaktu a získáte návrhy ze seznamu kontaktů. Nepříjemné je, že vyhledávání ignoruje českou diakritiku. 

Nastavení a vypnutí PIN na SIM kartě

Nastavení PIN k SIM kartě je v systému ukryto poměrně hluboko a možná i tam, kde bychom ho normálně nehledali. Skrývá se v Nastavení > Síť a Internet  > Mobilní síť+SIM > Nastavení SIM a vespod najdeme Zabezpečení. 

 

Jak zapnout a vypnout PIN do Windows

Nastavení PIN na SIM kartě ale není ideální, neochrání teleofn před neoprávněným přístupem k obsahu. Pokud chcete svůj mobil chránit účinně, vypněte zabezpečení SIM karty a radši si nastavte bezpečnostní kód PIN pro celý mobil v Nastavení>Účty>Možnosti přihlášení>PIN kód.

Pokud máte telefon s přihlašováním pomocí Windows Hello, např. Lumia 950, můžete zde nastavit i svou oční duhovku. 

 

Identifikace cizích hovorů a blokování 

Úplně nová funce je identifikace neznámých čísel před zvednutím hovoru. Vyzkoušeli jsme např. TrueCaller, který umí rozlišit spamové hovory a umí je i blokovat. Pro filtrování a blokování hovorů ale vystačíte i s vestavěnou funkcí od Microsoftu (recenze a nastavení).

 

 

Patří do rubriky: Windows Windows 10 Mobile
Upravit
comments powered by Disqus