Ockel Sirius vypadá jako mobil, ale jde o skutečný počítač se 6" displejem a Windows 10

Ockel Sirius A je zajímavý miniaturní počítač s displejem velikosti mobilního telefonu, plnohodnotnými Windows 10 a spoustou portů.

0

Už od představení Windows 10 čekáme na skutečný kapesní počítač, který dokáže rozběhnout i náročnější počítačové programy jako Adobe Photoshop nebo Gimp. Nyní se sen stává realitou, není to ale dnes již téměř bájný Surface Phone, jedná se o zařízení od Nizozemské firmy Ockel, která již před několika lety ukázala první skutečný kapesní počítač Indiegogo. Ten byl ovšem pouze krabičkou bez displeje, přesto si na našel spoustu zájemců.

Ockel Sirius A je pokročilejší verzí. Na první pohled poněkud nezvyklý 6 palcový tablet s Windows 10. Upoutá především zkosená základna, na jedné straně má zařízení pouhých 6 mm a postupně stoupá až ke 2 cm.

Kolem displeje s full HD rozlišením nenajdeme téměř žádné rámečky, i přesto se zde nachází přední kamera. Na zadní stranu hodlají autoři použít hliníkový kryt s originálním vzorem v několika barevných variantách.

 

 

Zařízení pohání běžný čtyřjádrový Intel Atom doplněný o 4 GB RAM. Bohatá nabídka portů nabízí dvě USB 3.0, jedno USB-C, HDMI, Display port, nabíjecí adaptér, audio výstup a Ethernet. Pro soubory a programy bude k dispozici 128 GB nebo 64 GB, autoři nezapomněli ani na microSD karty. Grafika umožňuje připojit i 4K monitor.

 

Sirius A má navíc velmi unikátní funkci, po připojení k monitoru se z něj stane touchpad a klávesnice v jednom. Autoři se dokonce chlubí přímou spoluprací na vývoji s Microsoftem. Jediným problémem, který souvisí s přítomností desktopových 64 bitových Windows 10, je nízká výdrž baterie. Na webu zatím udávají pouze 4 hodiny, cílem je 6 hodinová výdrž. S tím souvisí i absence SIM karty a možnosti telefonování přes mobilní síť.

 Chci podpořit Ockel Sirius A na Indiegogo

Ockel Sirius A můžete podpořit na Indiegogo, zatím jsou k dispozici i nabídky 64 GB varianty za 499 dolarů, což vzhledem ke koncepci zařízení není příliš vysoká cena.

Upravit
comments powered by Disqus