Panos Panay z Microsoftu potvrdil kovový Surface Phone

Šéf vývoje Microsoftu připustil Surface Phone ve fázi prototypu. 

0

Zvěsti o Surface Phone se objevují už velmi dlouho. Na internet tu a tam uniknou dokonce jeho obrázky, pocházející většinou z dílny nadšených fanoušků. Nejdůležitější vlastností tohoto telefonu by měl být první mobilní procesor Intel, který by mohl dokonce umožnit spouštění programů určených původně pro počítače. 

Lumia 950 vzbudila velkou pozornost svojí výbavou, patří mezi nejvyšší špičku, neoslnila však svým vzhledem ani při našem testu. Panos Panay, který má dnes na starost vývoj produktů Microsoft a jenž nahradil všechny dřívější kolegy z Nokia a rozpustil její vývojový tým, už během konference Build 2015 připustil, že tento model zdědil a už s ním nestihl nic udělat. Na světě je proto plastová skořepina, která jako by vypadla z oka levnější kolegyni Lumia 640.

 

Že Panayův utajený tým umí produkty vyvíjet lépe jsme se přesvědčili u nového modelu Surface Pro 4 a především u beznadějně vyprodaného Surface Book. V rozhovoru pro magazín Wired pak připustil vývoj Surface Phone ve stádiu prototypu. 

 

takhle by si představovali Surface Phone designéři

 

V rozhovoru na včerejší setkání s novináři Zoltán Várnai, který je zodpovědný za divizi Microsoft Device pro východní Evropu, umístil Lumia 950 pro managery podnikového segmentu a Lumia 550 pro masový trh, Surface Phone odmítl komentovat. 

 

Co si myslíte o takové strategii? Byl by pro vás atraktivní kovový model spíše ve střední třídě, který by jistě musel mít určité kompromisy ve výbavě, nebo v nejvyšší?

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus