Proč koupit telefon s Windows? Budete překvapeni unikátními funkcemi

0

Existuje opravdu hodně důvodů, proč si pořídit telefon s Windows. Sestavili jsme seznam, proč ho vyzkoušet a v čem je o hodně lepší než ostatní systémy.

O telefonech s Windows existuje mnoho zbytečných předsudků. Některé pocházejí z minulosti, mnoho jich ale vzniká z neochoty vyzkoušet nové neobvyklé prostředí. Často slýcháme, že zákazníci přicházející z Androidu si nemohou zvyknout. K obavám ale není důvod.

 

O telefonech s Windows existuje mnoho zbytečných předsudků

 

Nedejte na první dojem, poznejte Windows

Startovní obrazovka plná dlaždic je hodně odlišná, chybějící barevné ikonky a abecedně seřazené menu může v prvních dnech být pro uživatele jiných systémů matoucí. Velmi brzo ale objevíte propracovanost systému pro každý den. Po týdnu nebo dvou už nebudete chtít jinak.

Plynulost, stabilita a spolehlivost

Windows je nejstabilnější systém, snese srovnání jedině s iPhone a naproto překonává Android. Neseká se, nezamrzá, rychle reaguje, po čase se nezpomaluje ani na nejlevnějších modelech Lumia, kde je rozdíl proti levné konkurenci od Samsungu a dalších nejcitelnější. 

 

Originální prostředí Windows

Základní obrazovka je tvořena živými dlaždicemi, které spouštějí aplikace a současně zobrazují nejnovější informace jako aktivní widgety. Dlaždice si na obrazovce můžete poskládat podle potřeby, měnit jejich velikost a nastavit tapetu pozadí i s automatickou změnou.

 

Nejnovější aktualizace pro všechny modely

Microsoft nedělá rozdíly, nejnovější verze operačního systému Windows 10 pro rok 2015 bude dostupná pro všechny současné modely. Pro nedočkavce nabízí k testování update s předstihem v programu Windows Insider

Dostatek aplikací pro každý den

Ve Store je v nabídce více než 450 tisíc položek a denně přibývají, nejzajímavější vybíráme pravidelně v našem Katalogu doporučených aplikací. Někdy se Windows vyčítá menší výběr, ale dnes už novinky často vycházejí současně s konkurencí, nedávno třeba známý Asphalt 8 OverDrive, některé exkluzivně jen pro WP, třeba Ege of Empires nebo Minecraft. Android má větší počet v nabídce, především ale díky několika kopiím od každé úspěšné aplikace. Početně velká nabídka tedy neznamená o moc větší výběr. Všechny důležité aplikace pro běžný život jsou dostupné i na Windows. 

 

HERE Mapy a navigace HERE Drive+

Lumia má zdarma vestavěné 3D mapy a navigaci HERE s celoživotní bezplatnou aktualizací. Ve Windows 10 je navigace součástí systému v aplikaci Mapy. Zná cestu ke každé benzínce, hotelu nebo bankomatu, navíc obsahuje plány velkých budov a v nákupních centrech vás dovede až do konkrétních obchodů. A protože se v nákupácích všichni ztrácíme, uloží navíc automaticky polohu vašeho auta na parkovišti a později vás k němu dovede pomocí reálné navigace skrze fotoaparát.

 

Úplný Microsoft Office zdarma

Všechny Nokia Lumia mají vestavěnou kancelář, ve které můžete prohlížet i editovat dokumenty Word a Excel, promítat prezentace v PowerPoint a psát a sdílet poznámky ve OneNote. Ve Windows 10 jde dokonce o shodnou univerzální aplikaci jako pro počítač. 

 

Synchronizace a automatické zálohování

Už nikdy nepřijdete o kontakty, kalendář, SMS, nastavení, celá Lumia se pravidelně sama zálohuje. Po ztrátě nebo krádeži stačí zadat svůj Microsoft účet a vše je zpět k nerozeznání od předchozího mobilu. Fotky se mohou automaticky synchronizovat rovnou do počítače. Synchronizuje se také nastavení univerzálních Store aplikací nebo odehrané skóre v některéch hrách, jako třeba v Candy Crash Soda Saga.

 

Úložiště OneDrive

OneDrive je úložiště souborů na serverech Microsoft, vybavené nadstandardním zabezpečením přístupu k souborům. Pro každého nabízí 5GB zdarma, další prostor za poplatek. Je propojené s celým telefonem, v Fotkách zobrazí složku s fotkami, v Office dokumenty a pod. (recenze aplikace)

Promítání displeje mobilu třeba do Austrálie

Chcete promítat fotky na návštěvě? Nevíte si rady s nastavením mobilu? Při prezentaci ve škole nebo na jednání nemají správný kabel? Pomůže vám unikátní služba Lumia Beamer. Nablízko přes wifi nebo vzdáleně přes internet můžete promítat displej mobilu na každé připojené zařízení, PC nebo televizi. (podrobná recenze)

 

Inteligentní Wi-Fi

Mobil s Windows vás překvapí v restauraci automatickým připojením k wifi, pokud je nezabezpečená, pomáhá tím šetřit mobilní data. Zároveň si můžete kdykoliv sami nastavit, kde a jak se bude připojovat a automaticky sdílet přátelům hesla ke známým Wi-Fi sítím, aniž by je znali.

 

Inteligentní spořič baterie

Přesný přehled aplikací podle jejich spotřeby za den nebo týden. Ve spořiči baterie povolujete aplikace, které mohou běžet na pozadí, ostatní se uspí. Spořič je možné zapnout ručně nebo automaticky při poklesu baterie pod nastavenou úroveň, omezí spotřebu vypnutím synchronizací a snížením jasu displeje. (podrobná recenze)

 

Průzkumník souborů

Ve Windows Phone si můžete prohlížet vaše soubory a editovat je. V novém telefonu najdete předinstalovanou aplikaci Soubory, do telefonu si však můžete doinstalovat i aplikace jiné, jako například známý Total Commander. (recenze aplikace)

 

Obrazovka rychlého přehledu Glance screen

Obrazovka rychlého přehledu zobrazuje na vypnutém displeji nastavené události. Mávnutím ruky nad displejem se jako kouzlem objeví zmeškané hovory, SMS, WhatsApp nebo Skype, záznamy v kalendáři nebo na Facebooku. Na vypnutém displeji je možné nastavit i fotografii jako tapetu.

Integrovaný Skype

Vestavěný Skype umožní velmi snadno z běžného hovoru přepnout do videotelefonování, kontakty ze Skypu se mohou zobrazovat a propojit s ostatními kontakty v seznamu Lidé. Ve Windows 10 je Skype plně integrovaný do aplikace Zprávy v mobilu i v počítači a vzájemně se synchronizuje. (podrobná recenze)

 

Seznam Lidé a propojení se sociálními sítěmi

Aplikace Lidé je místo, kde máte zobrazené své telefonní kontakty, propojit můžete přátele ze Skypu, Facebooku nebo Twitteru. Dále přímo z tohoto hubu můžete sledovat aktivity svých přátel na Facebooku, bez potřeby otevírat jakoukoliv další aplikaci.

 

Dětský koutek a koutek aplikací

Bojíte se někomu půjčit svůj telefon nebo jej dát na chvíli svému dítěti? S Windows Phone nemusíte. Do dětského koutku můžete zařadit libovolnou aplikaci, soubory nebo nastavení. Pro přístup k ostatním můžete nastavit heslo. (podrobná recenze)

 

Lumia Camera a další foto aplikace

Lumie mohou být profesionálním nástrojem pro fotografy. Lumie nabízí špičkové fotoaparáty s technologií PureView, optikou Carl Zeiss s vysokým rozlišením až 41 MPx. Nabízí ale i výborné fotoaplikace s velkou škálou nastavení, od manuálního ostření či délky uzávěrky až po mnoho dalších efektů a funkcí, jako HDR nebo možnost nahrávání videí ve 4K. (recenze aplikace)

 

Bezdrátové nabíjení u Lumií

Lumie od řady 7xx nabízí bezdrátové nabíjení. Žádné kabely, nabíjení zahájíte odložením telefonu na bezdrátovou nabíječku v podobě podložky nebo stojánku.

 

Supersenzitivní dotyková obrazovka u Lumií

Zvýšená citlivost displeje nazvaná Super Sensitive Touch umožňuje ovládat telefon cizími předměty nebo prsty v rukavicích. Vyšší modely jsou potažené oleofobní vrstvou odpuzující nečistotu s usnadněním skluzu prstů po dotykové vrstvě.

 

Univerzální aplikace

Nejnovější aplikace v obchodě Store jsou univerzální. Jedna licence, stejné ovládání a design na všech zařízení Windows v počítači, Xbox, mobilu i tabletu. Příkladem může být například OneDrive, Twitter nebo známá hra Hledání min, zahrajete si ji na počítači, tabletu i telefonu s Windows a vaše skóre se mezi nimi synchronizuje.

 

Inteligentní úložiště a práce s paměťovými kartami

Windows Phone ve většině modelů plně podporuje paměťové karty a lze na ně kromě vašich souborů jako hudby, videí nebo fotografií ukládat i aplikace a hry. Inteligentní úložiště umí snadno přesouvat aplikace a hry z paměti telefonu na paměťovou kartu a naopak. 

 

Cortana

Cortana je vaše osobní hlasová asistenkta ve Windows Phone, vyhledává libovolné informace na internetu, vytočí hovor, uloží schůzku nebo kontakt, nastavení ranní buzení, zná počasí, rezervuje letenky nebo ubytování. Zatím je ale dostupná pouze v anglickém jazyce.

 

Patří do rubriky: Windows Recenze telefonů
Upravit
comments powered by Disqus