Startuje aktualizace Windows 10 Creators Update, pro mobily začíná 25. dubna

Microsoft potvrdil termíny pro spuštění aktualizace WIndows 10. První se dočkal 29.3. Xbox One, následován bude 11.4. počítači a poslední se dočkají mobily 25. dubna. 

0

Očekávaná aktualizace Creators Update se právě spouští. Po včerejším trochu neočekávaném uvolnění pro Xbox One následují počítačové Windows 10 a dnes byl Microsoftem upřesněn i termín pro mobilní telefony na 25.dubna.

 

Microsoft současně upozorňuje, že po zkušenostech z loňského Výročního update musíme očekávat pomalejší nástup zavisející na zemi i operátorovi a také zpětné vazbě od zákazníků. Kdo nebude mít trpělivost čekat, měl by mít možnost stažení urychlit pomocí aplikace Update Assistant.

Windows 10 Creators Update přináší především změny v uživatelském prostředí, propojení SMS s počítačem pomocí Skype a celkové zvýšení spolehlivosti synchronizace a procesů na pozadí. Zatímco na počítačích je aktualizace hotová a stabilní, budeme doufat, že se nebude opakovat situace z loňska, kdy byl vypuštěn ne úplně stoprocentní update, který se ještě několik dlouhých týdnů ladil a přesto se ho nepovedlo dovést k dokonalosti. 

 

Současná verze pro mobilní telefony nás trochu děsí. Protože už byla uvolněna do testování ve Slow Ring, považuje ji zřejmě Microsoft za stabilní, nicméně nadále není zdaleka finální, neustále padají aplikace, náročnější aplikace napojené na internet jako je Facebook při prvním spuštění velmi často padají, telefony s menší pamětí po určité době provozu zpomalují, některé položky menu dodnes nejsou přeložené a další a další problémy, které by se u RTM verze rozhodně neměly už několik týdnů vyskytovat. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus