Uvolněná aktualizace 10586.29 pro Lumia 950 řeší samovolné restarty jen částečně

Microsoft horečně řeší nenadálý problém s novými Lumiemi. Od dnešního dne je dostupná aktualizace, která by měla opravit samovolné restarty, problém je ale už s jejím stažením, navíc pomáhá jen částečně. 

0

První vlajkové modely s logem Microsoftu mají zásadní problémy s restarty během hovoru. Doufali jsme, že je opraví první kumulativní aktualizace označená jako 10586.29. Ukazuje se však, že řešení bude složitější a sám Microsoft přiznává, že teprve intenzivně hledá řešení. 

 

Samotná aktualizace také není bez problémů, aniž by MS věděl proč, dostávají ji po světě jen některé kusy, zatímco ostatní čekají. Od včerejšího večera už není nutné být zaregistrovaný ve Windows Insider, update je dostupný pro všechny majitele Lumia 950, 950XL a 550. 

Pokud vám není aktualizace nabídnuta, zatím jediným řešením je Obnovení továrního nastavení a následný update, který snad zabírá ve všech případech. 

 

I když však update 10586.29 (popis změn) stáhnete, samovolné restarty úplně nezmizí. Vyzkoušejte vypnutí Bluetooth, s nímž zřejmě souvisí a také si nechte vyměnit SIM kartu u operátora, u níž je vyžadována nejnovější verze. Lepší rada zatím neexistuje, nezbývá než čekat, až Microsoft problém vyřeší nebo mobil vyreklamovat a nechat si vrátit peníze, protože výměna kusu zřejmě nic nevyřeší. 

 

Budeme rádi, když nám majitelé L950/XL do komentářů napíší, jak je na tom jejich telefon. O problému diskutujeme také ve speciální rubrice na našem fóru

Patří do rubriky: Windows Windows 10 Mobile
Upravit
comments powered by Disqus