Z Windows se zase stává použitelný mobilní systém, ale asi jen pro práci

Ačkoli to zvenčí nevypadá, Windows 10 Mobile prochází bouřlivývm vývojem. A stává se z něj konečně použitelný systém především pro práci. Se zábavou to už ale značne vázne. 

0

Nainstaloval jsem poslední verzi Insider a musím konstatovat, že se konečně začíná blýskat na použitelné časy. Jako Windows Phone už to zřejmě nikdy rychlé nebude, např. spouštění aplikací je zatím dost slabé, ale systém je stabilní a plně funkční. 

 

Z redakce Windows Centrum mezi tím zbyly jen trosky. Utekli skoro všichni. Chvíli jsem se zlobil, ale nakonec nezbylo, než se podřídit a začít psát i o konkurenci. Pokud chcete souhrn našich článků ze všech systémů, seznamte se s novou adresou magazínu TECHLive.cz

Ano, utekl jsem. Nejdřív jsem dlouhodobě testoval různé verze iPhone a pokaždé zjistil, že je pro mě ovládání vysloveně debilní. Pak jsem se dotknul zla. V srdci mám především Nokia a až pak operační systém, po jednom záchvatu vzteku na nespouštějící se Messenger jsem vběhl do obchodu a koupil si Android, se kterým se díky novinkám Nokia brzo budu muset tak jako tak smířit. Hodně ořezaný Xiaomi Mi5 má čisté prostředí iPhone, ale s logickým ovládáním. Telefon je krásný a tenký, s nádherným displejem a slabším fotoaparátem.  

 

Jenže žít s Androidem je pro mě za trest. Zábava je s ním pěkná. Překrásný obchod Play svádí k instalacím kdejaké kravinky a když člověk překousne neuvěřitelné množství reklamy, jsou appky skvělé. Až na ty nejdůležitější. Pokud mi ještě jednou někdo řekne, že jsou MS aplikace na Androidu lepší než v samotném Windows, plácnu ho Outlookem po hlavě. Katastrofa, Kalendář hrůza, Kontakty děs. Word ošklivý, OneNote se konečně aspoň přiblížil našemu. 

 

Po redakčním stole se mi povalují různé telefony, zbaběle jsem dokonce pár dní volal s Lumia 925 s Windows Phone 8. Nakonec jsem především kvůli velikosti zakotvil v Lumia 735. S Výročním Update jde podle mě o nepoužitelný telefon, ale poslední verze Creators Update je jiná káva. Messenger jsem nahradil starou verzí pro WP, Facebook používám jen v PC, na hry nemám čas. Ale perfektní pošta a kalendář, který už synchronizuje, přehledné menu a plocha, velmi přehledné notifikace a hlavně sjednocené klidné prostředí Windows jako by mě zuby nehty nechtělo nechat odejít k přebarvenému a chaotickému kolotoči Android. 

Dilema uživatele Windows? Kostrbatým řešením jsou dva telefony s různými systémy. Chybějící služby jsou totiž návykové.

Rok uplynul a moje dilema z Microsoftu se vůbec nezměnilo. Aplikace ze Store mizí, výrobce si evidentně přeje, abychom to všichni vzdali a chce začít s počítačovou verzí v Surface Phone až ti nejvěrnější zapomenou, co prožili. A do té doby? Já chodím s dvěma telefony. Jeden mám na práci a druhý na zábavu. Ono totiž vidět funkční Youtube, jak přidává videa do fronty v Chrome Cast, notifikace v hodinkách, ohrmující hry jako na počítači, aplikaci Moments pro sdílení fotek z akcí mezi přáteli na různých platformách, telefonující Messenger, který se spouští půl vteřiny a desítky dalších funkcí, které Windows nemá, je značně návykové i pro člověka, kterému stačí jen volání, kalendář a email. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus