iPhone 8: Těšte se na odemknutí pomocí skeneru oční duhovky

Apple by měl podle různých zdrojů uvést na trh iPhone  s bezrámečkovým OLED displejem už v letošním roce. Měl by se jmenovat iPhone 8 nebo iPhone X podle desátého výročí jablečných smartphonů. Podle všeho dostane nové zařízení do vínku i Iris, tedy skener oční duhovky.

0

Tajwanská stránka DigiTimes uvedla na základě nejmenovaných zdrojů informaci, že iPhone 8 bude mít OLED displej, možnost bezdrátového dobíjení a technologii skenování oční duhovky, která dokáže odemknout telefon nebo použít Apple Pay pouhým naskenováním oka. Oční duhovku má totiž každý člověk jinou, stejně jako otisk prstu.

Analytik Ming-Chi Kuo z KGI Securities, který je jedním z nejspolehlivějších zdrojů ohledně zvěstí o iPhonech, věří, že Apple spíše použije rozpoznávání tváře než Iris skener. V březnu 2016 však řekl, že nový iPhone 8 bude mít buď funkci rozpoznání tváře nebo oční duhovky.

 

Další analytik Timothy Arcuri si zase myslí, že by v iPhonu 8 mohlo být rozpoznávání obličeje nebo gest zajišťované laserovým senzorem a infračerveným senzorem umístěným blízko přední kamerky. Funkce by uživatelům dovolila kontrolovat jejich zařízení jednoduchými gesty, pomocí který třeba korigovat hlasitost.

iPhone samozřejmě nebude prvním zařízením s Iris skenerem, můžeme jej vidět u telefonů Microsoft Lumia nebo u výbuchy poznamenaným Samsung Galaxy Note 7.

 

Jablečné trio nových iPhonů zahrnující iPhone 7s, 7s Plus a iPhone 8 by se mělo představit v září letošního roku. 

Patří do rubriky: Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus