4 praktické tipy, jak používat aplikaci Poznámky v iPhone

V Poznámkách si můžete ukládat text, fotografie nebo kreslené poznámky. Díky iOS10 přináší nepostradatelná aplikace nové funkce.

0

Kreslení vlastních poznámek

V systému iOS 10 je možné kreslit do poznámek. Stačí jen otevřít samotnou aplikaci a vytvořit novou poznámku. Kreslení zahájíte kliknutím na žlutou čáru, a pokud vlastníte iPhone s funkcí 3D Touch, můžete silou prstu ovlivnit tloušťku čáry.

 

Vytvoření seznamu

Vytvoření seznamu kliknutím na ikonu kruhu můžete použít třeba pro nákupní seznam nebo tzv. "to do list". Odřádkováním na konci textu přidáváte další odrážky.

Přidání fotografie do poznámek

Fotografie jsou v mnoha případech rychlejší a obsahují více informací než text. Nejprve je nutné otevřít si fotografii v galerii a kliknout na Sdílet, následně vyberte aplikaci Poznámky.

 

Uzamknutí poznámek pomocí hesla nebo Touch ID

Bezpečnost informací je pro Apple prioritní záležitostí, umožnil proto uzamykání poznámek pomocí hesla. Přejděte do Nastavení>Poznámky>Heslo a vytvořte si bezpečnostní kód. Po nastavení hesla můžete poznámky uzamykat i pomocí Touch ID.

 

Pro uzamknutí poznámky vyberte Zamknout poznámky a napište heslo nebo užijte Touch ID. Zobrazí se ikona zámku a po kliknutí na ni se soubor uzamkne. Odemknutí probíhá pomocí možnosti odemčení.

Patří do rubriky: Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus