7 důležitých nastavení a funkcí v iPhone 7, o kterých jste možná nevěděli

Nový iPhone 7 a 7 Plus nabízí oproti starším telefonům několik užitečných funkcí, nastavení  a možností navíc, o kterých jste doposud nemuseli ani vědět. Vybrali jsme pro vás sedm těch nejdůležitějších.

0

Přizpůsobte si odezvu Home Buttonu

iPhone 7 a 7 Plus mají nové domovské tlačítko, které se jako tlačítko pouze tváří. Klasické stisknutí, známé z předchozích modelů, je nahrazeno vibrační odezvou. Právě síla odezvy lze v nastavení změnit.

Běžte do Nastavení > Obecné > Tlačítko plochy a  vyberte si mezi nejslabší, mírnou a nejsilnější odezvou domovského tlačítka.

 

Hard reset v iPhone 7

Pokud se váš telefon chová zvláštně nebo způsobem, jakým by neměl, je nejlepší udělat hard reset. Pro obnovení továrních dat na starších modelech bylo potřeba stisknout a podržet zamykací tlačítko a Home Button do restartování. Protože však má iPhone 7 a 7 Plus nemá klasické domovské tlačítko, nově podržíte zamykací tlačítko + snížení hlasitosti.

Přepněte na režim Portrét

iPhone 7 Plus má duální fotoaparát, který umožňuje fotografovat portréty skoro stejně dobře, jako při použití klasické zrcadlovky. V aplikaci Fotoaparát lze přepnout na Portrait režim posunutím obrazovky do boční strany, stejně jako při přepínání do režimu Panorama.

 

Neukládejte dvě kopie portrétů

Rozmazání pozadí v portrét módu je možné díky dvěma kamerám a softwaru, který upraví hloubku fotografie. Portrét mód však není perfektní, tak iPhone 7 Plus vyfotí dvě fotky. Jedna je s rozmazaným pozadím a druhá bez něj.  Pokud fotíte portréty často a zapomínáte duplikáty mazat, je dost možné, že budete mít brzo plnou paměť. 

Pro vypnutí duplikace jděte do nastavení fotoaparátu a sjeďte k nastavení Portrét módu, kde kliknete na "Zachovat klasickou fotku". Po nastavení položky se uloží jen fotografie s rozmazaným pozadím a druhá, duplicitní fotografie, se ukládat nebude.

 

Používejte optický zoom v iPhone 7 Plus

Měli byste vědět, že iPhone 7 Plus má možnost při focení využít dvojnásobného optického zoomu díky sekundární čočce fotoaparátu. K aktivování je potřeba kliknout na tlačítko "2x" nad tlačítkem pro focení.

Natáčejte ve 4K rozlišení

Funkce pro natáčení 4K videa není v základu zapnutá, proto bystě o ní měli vědět. V nastavení běžte do Fotky a fotoaparát > Nahrávání videa a přepněte do režimu 4K s 30 fps.

 

Použijte iPhone jako lupu

Můžete využít skvělou kameru iPhonu jako osobní lupu a zvětšit si text a objekty, které jsou špatně viditelné pouhým okem. Zapnout funkci lze v Nastavení > Obecné > Zpřístupnění > Lupa. Pro opětovné zapnutí Lupy třikrát stiskněte Home Button.

Patří do rubriky: Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus