7 nejlepších free VPN a proxy serverů v roce 2023-24, které jsou opravdu zdarma

21. 11. 2018

Testovali jsme šest VPN připojení pro bezpečnost svých dat nebo skrytí geografické identity, které jsou skutečně zdarma bez skrytých poplatků.

Služba VPN je užitečná pro ochranu vašeho soukromí, šifrování přenesených dat, ale také pro skrytí geografického umístění pro přístup k blokovanému obsahu odkudkoli na světě. Většina prémiových služeb je ale placená a pokud je potřebujete používat intenzivně, poskytují nejvyšší spolehlivost a vyplatí se. Některé VPN jsou však zdarma a ty které jsme otestovali nemají ani větší omezení přenosu dat, pomalé připojení nebo přehnané reklamy.

1. HotspotShield

Jedna z nejpopulárnějších a nejrychlejších VPN nabízí denní limit přenesených dat 500MB, což sice nebude stačit na větší stahování, ale na Youtube, Facebook nebo blokované místní weby je dostačující. Neplacená varianta se připojuje na servery v USA se silným šifrováním, které neposkytují přístup k Netflixu nebo Hulu.

2. TunnelBear

Další oblíbená služba patří gigantu McAfee, má velmi vztřícné ovládání bez vyskakujícch reklam a měsíční limit přenesených dat 500 MB, tweetováním o službě můžete získat další 1 GB.

3. Windscribe

Velmi rychlá VPN umožňuje zdarma přístup do 10 různých zemí, neukládá protokoly ani navštívené IP adresy a má vestavěný velmi účinný blokovač reklam a firewall. Velkorysou nabídku 10 GB přenesených dat měsíčně můžete ještě navýšit o dalších 5 GB postováním na Twitteru a o 1 GB za každého doporučeného uživatele.  

4. Hide.me

Dobré připojení bez reklam poskytuje Hide.me až ze 30 různých míst na světě, zdarma je k dispozici Singapur, Kanada a Nizozemsko, USA nebo Evropa bohužel chybí, naprosto anonymně a bez protokolování IP můžete přenést 2 GB každý měsíc. Pokud potřebujete využít zdarma proxy server pro skrytí indentity nebo polohy při prohlížení internetu, využijte online Hide.mi/proxy

5. ProtonVPN

Proton dobře známe ze služby ProtonMail, má bohaté zkušenosti s bezpečností a nově poskytuje také VPN připojení zdarma. Nabízí přístup k serverům v Nizozemsku, Japonsku, USA a Švýcarsku bez omezení dat, avšak sníženou rychlostí. 

6. OperaVPN

Legendární internetový prohlížeč Opera má integrované blokování reklam a obsahuje také bezplatnou VPN, kterou však nelze použít pro stahování z torentů. 

7. LocaBrowser

LocaBrowser dokáže simulovat prohlížení internetu z mnoha destinací, USA, Velká Británie, Rusko, Německo, Itálie a několika dalších. K dispozici má i rozšíření pro Google Chrome. 

8. TeleportYou

Pokud potřebujete změnit svou identitu na konkrétní zemi pro prohlížení regionálního obsahu, pomůže vám Teleport You, který nabízí pokrytí téměř celé zeměkoule. 

Výběr některých používaných destinací:

Mobildrive 2010-2024

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce