7 tipů jak pohodlně prohlížet internet s iPhone v Safari

Přinášíme vám několik tipů, jak si ulehčit práci v prohlížeči Safari, které využijete v každodenním užívání svého zařízení.

0
Předávání stránek mezi zařízeními Mac a iPhone

Rychlé předávání stránek mezi Macem a iPhonem je nyní jednoduché díky sdílení přes Bluetooth. Pokud je zapnuté Bluetooth na obou zařízeních, pak jen stačí dvakrát stisknout Home Button a ve spodní části obrazovky se zobrazí panel "Safari" s názvem vašeho Macu. Poté vytáhněte panel směrem vzhůru a otevře se vám stránka, kterou prohlížíte právě na počítači. Zdůrazňujeme, že Mac i iPhone musí být přihlášeny stejným Apple účtem.

 

Pohodlnější čtení článků

V nativním prohlížeči Safari je zabudovaná funkce, která zpříjemní a zjednoduší čtení webových stránek, hlavně článků. Pokud je funkce na stránce dostupná, objeví se vlevo od adresy stránky tři velké a jedna menší čára, která indikuje, že je čtečka dostupná. Po stisknutí se přepne stránka do režimu, kdy se zobrazí jen čistý text a obrázky. Navíc je možné si měnit fonty písma i velikost, což se opravdu hodí.

 

Desktopová verze v prohlížeči v iPhonu

V některých případech je potřeba zobrazit si stránky v plné desktopové verzi, namísto té mobilní. I na to Apple myslel a v prohlížeči jsou dva způsoby, jak desktopovou verzi webu zapnout. Tím prvním je kliknutí na ikonu sdílení, následně posuneme ikony doleva a klikneme na Úplná verze stránky. Druhým, jednodušším, způsobem je podržení prstu na tlačítku refresh a vybrání stejné možnosti.

Rychlý návrat na začátek stránky

Pokud čtete opravdu dlouhý článek a pro návrat na začátek stránky se vám nechce scrollovat, stačí stisknout aktuální čas nacházející se nad adresou webové stránky. 

 

Uložení webové stránky do PDF

Uložení webové stránky jako PDF se občas může hodit. V aplikaci Safari můžeme uložit stránku jednoduchým způsobem díky kliknutí na sdílení a vybráním možnosti Uložit PDF do: iBooks Své PDF pak naleznete v aplikaci iBooks.

 

Anonymní režim v Safari

Anonymní režim se občas hodí, protože v něm nejsou ukládány soubory Cookie, tedy ani historie prohlížení. To však neznamená, že poskytovatel internetu nevidí, jaké stránky si prohlížíte. Nezobrazí se pouze v historii prohlížeče. Anonymní režim zapnete kliknutím na karty v pravém dolním rohu a poté v levém horním rohu kliknout na Anonymní. Safari v tomto režimu celé zčerná.

 

Vypnutí seznamu často navštěvovaný stránek

Často navštěvované stránky se objevují při otevření nové karty v prohlížeči Safari. Ne každý je tam ale chce. Naštěstí se dají vypnout v Nastavení>Safari>Často navštěvované stránek, kde tuto možnost vypnete.

Patří do rubriky: Apple
Upravit
comments powered by Disqus