8 základních tipů jak prodloužit výdrž baterie v telefonu s Androidem

Výdrž baterie je jedním z nejsledovanějších parametrů chytrých telefonů. Přečtěte si jednoduché rady, jak ji co nejvíce prodloužit zejména ve chvílích, když už kapacity mnoho nezbývá. 

0

Sestavili jsme osm až urážlivě jednoduchých rad, jak co nejvíce šetřit výdrž baterie. Většinou jsou každému jasné a banální a přesto by jste byli překvapeni, že je mnoho zákazníků nevyužívá a přesto si na svůj telefon stěžuje. 

  1. První tip bude drzý. Vypněte někdy svůj telefon. Budete překvapeni, jak má malou spotřebu :-). Vážně! Pokud nečekáte nutný hovor nebo zprávu, prostě ho vypněte a . . přečtěte si třeba knihu. Věnujte se sami sobě, odpočinete si. 
  2. Vypínání je ta nejlepší rada. Vypnutím Wi-Fi, Bluetooth, polohy a NFC získáte u každé z nich desetinky baterky navíc. Pokud nepotřebujete být zrovna připojeni, zapněte režim v letadle, zejména tam, kde není dobrý signál, telefon přestane stále dokola vyhledávat síť a drancovat baterii. 
  3. Určitě potřebujete být připojeni přes 3G nebo dokonce LTE? Plánujete si příští hodiny jen psát přes Messenger? Vypněte rychlé sítě, mají významný vliv na spotřebu. Budete překvapeni, jak je stará dobrá 2G síť úsporná a na psaní dostačující.  
  4. Dochází vám baterie? Nesledujte stále displej! Je samozřejmě největším žroutem baterie a v okamžiku, kdy zbývají poslední procenta, prostě omezte jeho rozsvěcení nebo alepsoň snižte jas na minimum. Displej u některých výrobců často v místnosti pohasne ještě víc než můžete nastavit ručně, pokud zapnete automatickou regulaci jasu. 
  5. Sledujte svou spotřebu. Budete překvapeni, jak málo zákazníků využívá tohle jednoduché pravidlo. V nastavení baterie pravidelně sledujte, která aplikace nebo proces má na svědomí prázdnou baterii. Takovou aplikaci omezte nebo odinstalujte. Je opravdu potřebné mít v telefonu tolik služeb, jste si jisti, že je využíváte? Omezete všechny aplikace, zobrazující otravnou reklamu, má podstatný vliv na spotřebu baterie. 
  6. Využívejte úsporné režimy, klidně i během dne, v průběhu oběda nebo při cestování. Nové verze Android je mají intergrované nebo je dodávají sami výrobci. Zpomalí výkon procesoru a sníží jas displeje, omezí aplikace na pozadí, umí vypnout hmatovou odezvu (vibrace při dotyku) a vibrace klávesnice. Potřebujete vůbec vibrace? Víte, že je zařizuje vibrační motor, který potřebuje energii? Neměly by vlastně být vypnuté trvale? 
  7. Tohle pravidlo asi znáte. Stáhněte si aplikaci jako Clean Master nebo jinou podobnou, která vyčistí váš telefon od zbytečných souborů a optimalizuje procesy. Je až neuvěřitelné, jak často navštěvujeme naše kamarády a rodiny, kterým zrychlíme takhle jednoduše telefon i o 50%.
  8. Aktualizujte. Tohle každý ví, ale většinou dělá nerad a odkládá. Aktualizujte systém i aplikace. Spotřebě se věnují vývojáři Google i všichni ostatní, proto neustále sledují náročnost svých aplikací a vylepšují je nejen přidáváním funkcí, ale také je optimalizují. 

Google přidává s každou verzí více a více úsporných funkcí operačního systému a výrobci mají stejný cíl a vyvíjejí vlastní řešení, jenž má výdrž prodloužit. Ta nejhloupější rada tedy nakonec, pokud můžete kupte si novější mobil, bude mít menší spotřebu a při jeho výběru méně sledujte počet jader nebo RAM, slabší HW má menší spotřebu.   

Patří do rubriky: Android
Upravit
comments powered by Disqus