Aktualizace Microsoft Storu umožňuje instalaci na dálku a přináší nové prostředí

Nová aktualizace Storu s mnoha vítanými novinkami a příjemnými změnami prostředí. Aktualizace však sebou nese určité chyby.

0

Microsoft aktualizoval obchod pro Windows 10 a jedná se o poměrně velký update, co se jak vzhledu, tak nových funkcí týče.

Microsoft poslechl konečně žádosti uživatelů, kteří se již několik let domáhají funkce instalace aplikací ze Storu na dálku, jako je tomu například u Androidu. Pokud nyní spustíte Store, na první pohled si novinek nevšimnete. Na úvodních stránkách jednotlivých sekcí jsou nové jen větší mezery mezi aplikacemi a nová tlačítka pro posun pásu s nabídkou aplikací.

Pokud však rozkliknete detail aplikace či hry, všimnete si podoby s webovou verzí Microsoft Store. To není náhoda, protože je aplikace je nově údajně jen zabaleným webem. Proto vypadá moderněji, s nerušivými animacemi a dobrou přehledností. 

 

Vedle tlačítka instalace se pod třemi tečkami skrývá možnost instalace na jiná zařízení. Stačí zvolit a dané zařízení začne aplikaci vzdáleně stahovat.

Přibyly ale i drobné chyby, například posuvník nerespektuje nastavení tématu systému a je vždy bílý. Zároveň také vrchem zajíždí pod horní lištu. To může být dáno právě portem webové verze, protože si můžeme všimnout, že ani posuvník Edge nerespektuje nastavení tématu, stejně tak se automaticky neskrývá.

Upravit
comments powered by Disqus