Aktualizace: Stahujte Windows 10 Mobile 10536, jaké přináší novinky?

Jazykové balíčky už jsou dostupné. Po dlouhém čekání a odkladech se právě teď spouští další vlna update Windows 10 Mobile. Systém velmi zrychlil a Fotky se třídí do složek. 

0

Z oznámení stahování se zdá, že se vracíme do předchozí vývojové větve, nejdříve se stahuje verze 10514.0 a teprve 10536.1000. Po ní následuje ještě důležitá páteční oprava 10536.1004, nezapomeňte v Nastavení>Systém>O systém>Více informací zkotrolovat, že se doinstalovala!

 

TIP: Nejdříve si přečtete seznam zjištěných chyb a jejich řešení (může chybět aplikace Zprávy, instalace českého slovníku)

 

Aktualizace je velmi pomalá, na všech testovaných telefonech visí na začátku dlouhé desítky minut stav 0% než se rozeběhne stahování, které trvá dlouho. Rozhodně se do aktualizace nepouštějte ve škole nebo v práci. 

 

Pokud by jste nemohli zadat PIN, stačí ho v nastavení Mobilní síť + SIM zapnout a vypnout.

Novinky v systému:

  • Systém se extrémně zrychlil. Na Lumia 930 byl naprosto použitený už v předchozí verzi, Lumia 830 vykazuje zásadní zrychlení. Ještě to stále není jako u WP8.1, ale už jsme blízko. Přesto opět není úplně bez chyb (seznam oznámených chyb), opraveny byly notifikace, po restartu ale fungují až po odemčení obrazovky. 
  • Aplikace Fotky přináší konečně třídění podle složek z mobilu i cloudu, načítání se extrémně zrychlilo, složky zatím nelze upravovat a mazat (aktualizaci stahujte ze Store). Stále se však nenačítají alba zložená na OneDrive. Vytváření bude zřejmě možné i ručně, protože v popisu přibyla výzva k vytvoření tlačítkem +, které však zatím chybí. Přibylo kontextové menu podržením prstu na náhledu i fotce, lze jí smazat nebo sdílet. 
  • Oprava mobilního hotspotu
  • Opravena dvoufázová autentifikace po formátování
  • Opraveno načítání Start obrazovky, při návratu z aplikací se nezobrazuje "Načítání"
  • Opraveno zpoždění zobrazení hodin na zamykací obrazovce, už se zobrazují rychleji, stále však ne ihned po odemčení.
  • Oprava blikání ikony Quiet Hours, v horním menu opět chybí na některých položkách překlad do CZ.
  • Ovládání zoomování Mapy dvěma prsty jak je obvyklé.
  • Opravena možnost přidávat vyzvánění jednotlivým kontaktům

          

Můžete potřebovat

Jak nahrát Windows 10 Mobile do telefonu Lumia 

První kroky a základní nastavení Windows 10 Mobile

Seznam předchozích verzí Windows 10 Mobile

Instalace Android aplikací

 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus