Aktualizace Windows 10 Mobile opravuje průšvih roku Spectre a Meltdown, Lumie nezpomalila

Světem počítačů otřásá průšvih desetiletí nazvaný Spectre a Meltdown. Oprava bezpečnostní chyby v procesorech Intel, AMD a ARM, umožňující napadnout zařízení a číst z něj data, může snížit výkon až o 30%, zatím se to ale nepotvrzuje. 

0

Nejnovější bezpečnostní aktualizace Windows 10 Mobile přináší ochranu před chybou Spectre u procesorů ARM, umožňující ukradení dat, osobních údajů a hesel. Stejnou záplatu proti Meltdown dostal i Windows 10 na počítačích a tabletech, která by mohla způsobit snížení výkonu procesoru od 5 do 30%. Na redakčních telefonech Lumia ani počítačích zatím nic nepozorujeme, podle měření ani k žádnému zpomalení nedošlo.

Výrobci procesorů o chybě vědí už měsíce a společně ji tajili, dokud ve spolupráci s vývojáři software nepřipravili opravy. Aktualizace pro Windows 10 Mobile přichází dříve než na Androidu, kde bude její nasazení vzhledem k obrovské roztříštěnosti o hodně složitější. 

 

Kumulativní aktualizace KB4056891 zabraňuje napadení i některých systémových aplikací a služeb jako Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Windows Graphics, Windows Kernel, Windows Subsystem pro Linux a Windows SMB Server. Je dostupná pro všechny smartphony s Windows 10 Mobile.

 

Napište nám do komentářů, zda už k vám aktualizace dorazila a jaký máte pocit z rychlosti vaší Lumie. Na našich redakčních telefonech máme novou verzi 2018-01 zatím pouze s vypnutým Windows Insider a zpomalení nepozorujeme. 

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus