Bezrámečkový Samsung Galaxy S8 bude splněným snem s brutálním výkonem

Samsung Galaxy S8 bude zřejmě nejkrásnější smartphone posledních let, s displejem bez rámečků a chybějícím mechanickým tlačítkem Domů, které nahradí senzory v displeji. Uvnitř bude tepat Snapdragon 835 s brutálním výkonem.

0

Samsung Galaxy S6 a S7 EDGE katapultoval korejského výrobce na nedostižnou designovou špičku, které konkurence pohlíží jen z velké dálky na záda. Nástupce pro příští rok má ještě ambicióznější cíle. Už první rendery od grafiků dávají sbíhat slinám. 

Celou přední stěnu Samsung Galaxy S8 bude zřejmě pokrývat bezrámečkový zaoblený displej, jehož dolní zkosená hrana obsáhne i ovládací dotyková tlačítka a senzorový snímač otisku prstů. Pro nejmenší tloušťko se stane obětí také sluchátkový jack 3,5mm.

 

Podle posledních úniků naopak bude chybět duální fotoaparát. Galaxy S8 bude dodávána ve dvou velikostech 5,1 a 5,5", což může značit zmenšení celkový rozměrů nebo naopak zvětšení displeje při zachování současné velikosti S7 EDGE. V únicích není ani náznak běžné verze bez zkosených hran, se kteoru už se zřejmě nesetkáme. 

Brutální bude výkon. Galaxy S8 bude osazenou tradičně dvěma typy procesorů, zatím neupřesněným Exynosem od Samsungu a také Snapdragon 835, který je díky nové 10nm technologii až o 30% výkonější a o 40% úspornější a na kterém by dokonce u konkurenčního Microsoftu měl běžet plnohodnotný systém Windows včetně počítačových aplikací v Surface Phone

 

Uvedení Galaxy S8 bylo spekulováno už v únoru před mobilním kongresem v Barceloně, ale podle poslední zpráv se zdá, že Samsung po fiasku s Note 7 prodlouží testování a prodej odloží až na březen nebo duben.

Patří do rubriky: Android Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus