Bulvární iDnes pobavil, americká policie nakoupila údajně nepoužitelné Lumie, vymění je za iPhony

iDnes v dnešním humorném článku rozebírá nákup "nepoužitelných mobilů Windows" americkou policií. Zábavný je nejen bulvární nadpis, ale i sama převzatá zpráva ze zahraničí, která nehovoří o nákupu, ale generační výměně. 

0

Zpravodajský server iDnes láká čtenáře bulvárním titulkem Americká policie pořídila 36 tisíc nepoužitelných mobilů s Windows a pokračuje perexem o nepoužitelných Lumiích s Windows Phone 8.1. Teprve uvnitř článku se dočtete, že šlo vlastně o nákup Lumií 830 a 640XL před dvěma lety, které jsou samozřejmě oficiálně updatovatelné na Windows 10 Mobile a o jejich nepoužitelnosti tedy nemůže být řeč. Hlavní sdělení je ale nejspíš jiné a vypadá jako na zakázku, policie nepoužitelné Lumie vymění za iPhony.

Redakce se však spokojeně veze na vlně kopání do mrtvoly a užívá si žhavou diskuzi pod článkem. Nakonec jde přece jen o čtenost. Co na tom, že instalace Windows 10 Mobile je snadná jako facka a telefony tedy nejsou nepoužitelné a proč se zabývat tím, že citované články DigitalTrends nebo CNET jsou více než rok staré a uvádí se v nich jasně, že za nákupem Windows Phone stála především jeho vysoká bezpečnost a vývoj speciálních bezpečnostních aplikací ve spolupráci s Microsoftem a přechod na W10M byl samozřejmě v plánu.  

 

Teprve když začnete hledat skutečný zdroj, dozvíte se, že telefony Lumia byly Microsoftem poskytnuty BEZPLATNĚ a protože je samozřejmě čas na jejich obměnu, byla logicky vybrána jiná platforma od Apple, neboť nové modely už nejsou na trhu. Policie tedy mobily mění, ale nikoliv pro jejich nepoužitelnost, ale protože nemá jinou možnost. 

Patří do rubriky: Microsoft
Upravit
comments powered by Disqus