Cenové srovnání OneDrive, iCloud, Google Disk One a DropBox, kdo je nejlevnější?

Microsoft OneDrive nabízí při současném předplatném Office 365 pro domácnosti cenově nejvýhodnější úložiště ve srovnání s konkurencí. Srovnali jsme ceny konkurenčních služeb iCloud, Google Disk a DropBox. 

0

Cenové srovnání všech tří hlavních úložišť vypadalo v roce 2015 velmi vesele. OneDrive vyhrával na plné čáře. Byl o tolik levnější, že donutil zlevnit i Apple. Následně však výrazně snížil volný prostor zdarma a například v ukládání fotografií vládne Google Disk.

Současný ceník OneDrive

OneDrive je neocenitelný zejména pro zálohování souborů do počítače a synchronizování fotek napříč zařízeními a mobily. Jeho aplikace Fotky je navíc nepřekonatelná v postprodukci fotografií, které umí jedním kliknutím upravit na úrovni Photoshopu. 

Ceník Google Disk One

Google Disk najdeme v každém mobilu s Androidem, nabízí neomezené ukládání fotografií ve vysokém rozlišení FHD, na původní nejvyšší kvalitu nabídne zdarma 15 GB a tím je bezkonkurenční. Bohužel však stejnou aplikaci nemá také pro počítače Windows. 

  • 15 GB - zdarma
  • neomezené úložiště pro fotografie ve FHD
  • 100 GB - 59 Kč nebo 599 Kč / rok
  • 1 TB - 299 Kč nebo 2990 Kč / rok
  • oficiální ceník

 

Ceník Apple iCloud

iCloud ocení především majitelé celého ekosystému od Apple, pro ostatní moc výhod nenabízí. Zajímavý je především nízkou cenou za 50 GB, kde nemá konkurenci. Základních 5 GB zdarma stačí u iPhone leda na zálohu systému, pro lze doporučit stáhnout aplikaci Fotky od Google a fotky a videa zálohovat do nich. 

  • 5 GB - zdarma
  • 50 GB - 25 Kč / měs.
  • 200 GB - 79 Kč / měs
  • 2 TB - 249 Kč / měs
  • oficiální ceník

 

Microsoft OneDrive vychází ze srovnání jako nejdražší v malých tarifech, snaží se zákazníky nalákat na sdruženou nabídku 6 licencí Office 365, ke kterým nabízí každému členu rodiny 1 TB za velmi příznivou cenu 38 Kč měsíčně po rozpočítání na všechny členy, kterými může být i parta kamarádů. 

 

DropBox

Zapomenout bychom neměli ani na DropBox (ceník), který dnes už bohužel nenabízí žádný prostor zdarma, za pozvánky kamarádům ale lze získat až 15 GB zdarma. 

 

RealTimes

Ve hře je také Real Times (ceník), vycházející z RealPlayeru. V základním programu také doplní za každou pozvánku 1 GB prostoru a po nastavení zálohování ze tří zařízení přidá další 3 GB. 5 EUR zaplatíte za 25 GB, a 9,99 EUR za 100 GB. 

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus