Chce se mi plakat i smát. Další zrušená služba, Skype for Bussines nahradí Teams

Kdyby v průběhu roku Microsoft nezměnil, nezrušil nebo totálně nezpřeházel několik služeb, marketingové oddělení by zřejmě nedostalo prémie. Ještě jsme si ani nezvykli na přejmenování Lync na Skype for Business a už je tu další změna.

0

Myslel jsem si, že Lumia šaška už tiše nechám zemřít kdesi v temnotě a s ním i celou rubriku Šaškárna, jak by si tady některý borečkové přáli, ale dostávám pořád nový impulsy. Není snad měsíc, kdy bych si u Microsoftu nenašel záživnou kauzu, do který bych nemohl zakousnout svoje jízlivý zoubky. 

 

Komentovat stav mobilních Windows mě už nebaví, kopat do mrtvoly se nemá. Před dvěma týdny by mezi největší šaškárny nejspíš patřila další vlna stávky Outlook, který v novém beta hávu začal opět devastovat kontakty a slučovat je po desítkách do jednoho, ze včerejška stojí za zmínku přejmenování v pořadí už asi dvacátý služby za poslední léta, Windows Store bude nově Microsoft Store

No a nově jsem se dnes pobavil přejmenováním firemní komunikační platformy Lync. Teda pardon, on už je to teď chvíli Skype for Business, ale ne na dlouho. Většina z vás ještě ani pořádně neví, k čemu to je a už ho spolkne jiná služba, Microsoft Teams. To je ta, kvůli který musely zmizet Prostory z Windows Mobile

 

Podle Microsoftu je to pro velký úspěch Týmů, které podle něj používá už 125 tisíc firem a zažívají nebývalý rozmach v posledních měsících. Už nemluví o tom, že je to od chvíle, kdy Týmy uvolnil zdarma k Office 365 a navíc i pro studenty. No a protože běží na stejných serverech jako Skype, postupně je sloučí, aby si v tom zákazníci nestihli náhodou udělat v jednom roce pořádek. 

 

Mě už ani ta kousavost nejde. Neexistuje na světě žádná jiná firma, která by tak poctivě a cíleně pracovala na devastaci důvěry svých zákazníků. A podle mě je jediným důvodem, proč už třikrát nebo pětkrát nezkrachovala, konzervativnost firemní sféry, která prostě nemá kam odejít, i kdyby chtěla. Ale až se jednou objeví první slušný konkurent, budeme mávat Microsoftu jako kdysi Nokii, kterou zničil.

Zdroj: Techcrunch
Patří do rubriky: Windows Microsoft
Upravit
comments powered by Disqus