Chcete vrátit ukradený notebook? Přidejte si vlastní kontakt na zamykací obrazovku

Doplňte si na zamykací obrazovku notebooku nebo tabletu vaše jméno a kontakt a dejte šanci poctivým nálezcům vrátit vám ho po případné ztrátě. Možná budete mile překvapeni, že existují. 

0

Základním doporučením je zamykat své zařízení nastavením hesla. Protože je poměrně dlouhé, můžete ho nahradit zkráceným PINem nebo obrázkem. Jak na zamčení jsme radili v článku o Windows Helo.

 

Po případné ztrátě se do zařízení nikdo nepovolaný nepodívá. Jak vás ale může kontaktovat, pokud je poctivým nálezcem? Umístěte mu na zamykací obrazovku kontaktní údaje. Můžete to provést snadno pomocí aplikace stažené ze Store, která doplní i poznámky, kdo ale nechce nic stahovat, může upravit informaci v registrech. 

Postup nastavení:

Stiskněte Start a napište regedit a spusťte ho. Vyhledejte v registrech klíč HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > Windows > Current Version > Policies > System.

 

Naleznete zde legalnoticecaption. Otevřete jej a zde můžete napsat nějaký text, např. poprosit o kontaktování o nalezení vašeho přístroje. Do legalnoticetext můžete zase zadat kontaktní informace.

 Uložte hodnoty, restartujte počítač a zadané informace se zobrazí na zamykací obrazovce. 

Upravit
comments powered by Disqus