Continuum: Lumia připojená k televizi vytvoří plnohodnotný počítač

Propojením s televizí nebo monitorem se z mobilu Lumia stane téměř plnohodnotný počítač. 

0

Před nedávnem jsme psali o tom, jak z Windows telefonů opět vznikají kapesní počítače, protože umožní běh stejných programů jako na vašem počítači. Připojením myši nebo klávesnice se aplikace v telefonu přizpůsobí jakékoli velikosti displeje. Připojit můžete také flash paměť a podobně.

 

TIP: Sjednocením Windows 10 se z telefonů opět stávají ''kapesní počítače''

 

Mobil nahradí domácí počítač

Microsoft představil Continuum, připojení telefonu s Windows 10 k monitoru nebo televizi. Díky tomu vznikne skutečný téměř plnohodnotný počítač s bezdrátově připojenou myší nebo klávesnicí.

 

Představte si situaci v hotelu, u přátel nebo během prezentace v kanceláři. Bezdrátově připojíte svůj Lumia telefon na velký displej nebo TV a vytvoříte z něj úplný počítač, na kterém se univerzální aplikace přizpůsobí rozlišení obrazovky. 

Po připojení mobilu se zobrazí nabídka Start z mobilu spuštěná v prostředí klasické plochy počítače. Univerzální aplikace se spustí na celém monitoru a díky přepnutí pro ovládání myší a klávesnicí můžete používat stejný Word, Powerpoint, Oulook, kalendář nebo Galerii, jako by běžely v počítači. Veškerá rozdělaná práce se pak může synchronizovat do vašich ostatních počítačů s Windows.

 

 

Telefon současně můžete stále používat pro běžnou práci nezávisle na spuštěných aplikacích na monitoru, např. odpovídat na hovory, psát SMS nebo spouštět libovolnou aplikaci. Při práci v terénu se bude hodit také využití displeje jako dotykové plochy náhradou za myš. 

 

Jak se mobil připojí?

Continuum je připojitelné bezdrátově pomocí technologie Miracast, kterou disponují některé televize nebo je možné dokoupit malý modul, zapojitelný do HDMI portu. 

 

Výhodnější je připojení kabelem pomocí Display Docku. Malá krabička propojí mobil kabelem k TV, obsahuje USB porty pro připojení dalších pamětí, klávesnice a myši a HDMI. Přenos obrazuje je plynulejší a ve vyšším rozlišení. 

 

Funkci druhé obrazovky bude možné využít pouze na nových modelech vyšší střední třídy, jako je Lumia 950.

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus