Dnes vychází iOS 11, nový formát fotografií není kompatibilní s Windows 10, co s tím?

Spousta uživatelů iPhone vlastní i počítač s Windows 10, který bohužel stále není komaptibilní s formátem HEIF, který v iOS 11 nahrazuje JPEG. Jak problém vyřešit?

0

Nový iOS 11 přináší spoustu nových funkcí a vylepšení. Na některé inovace nestihla zareagovat konkurence a proto by mohli někteří uživatelé zažít několik nepříjemností. Jednou z nich je nepřipravenost Windows 10 na HEIF, efektivnější formát ukládaní fotografií, než obvyklý JPEG, není bez zajímavosti, že za jeho vznikem stojí finská Nokia

Konkrétně na nový formát není připravena aplikace OneDrive a současné aplikaci Fotky ve Windows 10. Fotografie se sice automaticky nahrají, ale budou se chovat jako neznámé soubory. Používáte OneDrive nebo jinou službu, která nepodporuje HEIF? 

  1. Můžete v nastavení iPhone přepnout ukládání zpět na formát JPEG (Nastavení > Fotoaparát > Formáty). Následně vše bude fungovat jako doposud.
  2. Na internetu existují desítky konvertorů, jejich používání příliš nedoporučujeme, ale jako záložní řešení postačí.
  3. Většina pokročilých fotografických aplikací tento formát zvládne otevřít.

iOS 11 se začne mezi uživatele šířit od 19:00, očekávejte přetížení serverů Applu, což bude znamenat, že reálně může být aktualizace dostupná později.

Patří do rubriky: Apple iPad
Upravit
comments powered by Disqus