Důležité oznámení před startem aktualizace na Windows 10 pro starší Lumie

Microsoft právě oznámil, že před vydáním oficiálního update Windows 10 Mobile pro některá současná zařízení s Windows Phone 8 bude nutný update jejich FW (nezaměňujte se systémem).

0

Aktualizace Windows 10 Mobile je na spadnutí, zahájení aktualizací firmware (ovladačů) některých starších Lumií proběhne začátkem března s následným uvolněním Windows 10 Mobile. Zejména pro současné Insidery nebude příliš přehledná. Pozorně proto sledujte novinky na našem serveru.

Na dotaz serveru Neowin oznámil mluvčí Microsoftu:

Windows 10 Mobile je pouze aktualizací systému, aby se předešlo problémům, bude pro některá WP8.1 zařízení před instalací nutná také aktualizace FW. Nemáme zatím informace o tom, která zařízení s WP8.1 bude nutné aktualizovat a kdy, ale zkontrolujte, aby jste na svém telefonu měli poslední verzi WP8.1 jako přípravu na přechod k Windows 10 Mobile.

Několikrát jsme upozorňovali, že bude pravděpodobně nutné aktualizovat současně firmware pro jednotlivé modely, ale i jejich národní varianty, závislé mimo jiné i na operátorech. Vstupte proto do Nastavení>Aktualizace telefonu a pravidelně je kontrolujte.

 

Aktualizace firmware ještě není samotným Windows 10 Mobile, ale jen jeho přípravou, termín uvolnění samotného systému mluvčí neupřesnil, Gabe Aul na blogu Microsoftu označil březen jako další milník pro Windows. 

 

Vzhledem k tomu, že se na nás občas obracejí čtenáři, kterým se dodnes nenabídla v telefonu ani aktualizace Denim, můžete provést kontrolu také připojením telefonu k Windows Device Recovery Tool, kde se po načtení přístroje v první kroku dozvíte, zda není dostupná novější verze. A pak už nezbývá než čekat. 

Pro Windows Insidery se staršími modely bude pro okamžité získání nejnovějšího FW nutný návrat k WP8.1 pomocí Recovery Tool. Souhrnná aktualizace obsahující nejnovější verzi FW a příští testovací build W10M, která návrat nebude potřebovat, proběhne až později v březnu.
Dnes byl také zahájen update firmware 1078.38.16025 pro většinu verzí Lumia 950 a 950XL, pokud jste v Insideru, stačí přepnout na Production Ring. Měl by řešit především problémy s Bluetooth a GPS.

 

V průběhu března bude nutné hlídat novinky o jednotlivých modelech, proto nás pravidelně sledujte, budeme vás informovat. 

 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus