Evan Blass publikuje fotky zrušeného Surface Phone s procesorem Intel

Surface Phone jsme už přejmenovali na mýtický telefon. V sobotu ráno @evLeaks uvolnil produktové fotografie, z nichž je zřejmé, jak jsme byli blízko zahájení prodeje.  

0

Surface Phone měl být vybaven procesorem Intel a spolu s Lap Dock na obrázku vytvářet plnohodnotný počítač, na kterém by bylo možné spouštět všechny programy z počítačů s Windows.

 

Fotky tenkého Windows telefonu uvolnil známý twitterový zdroj úniků Evan Blass @evLeaks a ačkoli je vzápětí dementoval Tom Warren z The Verge, Blass odpověděl "Daleko víc než jen koncept, buďte připraveni." O den později se Thurrott vyjadřuje, že jde pravděpodobně o zařízení Dell.

Microsoft míní a Intel bohužel mění. Unikátnímu zařízení, které by ustanovilo novou generaci mobilních zařízení, však udělal přítrž Intel, když ukončil vývoj procesorů pro mobilní zařízení a Surface byl najednou bez procesoru. 

Microsoft se však nevzdává, Surface Phone vyvíjí znovu, tentokrát se Snapdragon 830, kterému však musí přizpůsobit i Windows 10 Mobile. Náhradiu bude muset umožnit spouštění programů ze vzdáleného serveru, jako to dnes nabízí Hawlett Packard pro svůj HP Elite X3

Fotky se zdají být produktové, uvedení zařízení bylo tedy na spadnutí, což nám potvrdil i náš zdroj v českém Microsoftu, měl být zaměstnancům představen už v létě na celofiremním setkání, avšak byl zrušen. 

Patří do rubriky: Windows Přístroje
Upravit
comments powered by Disqus