Facebook ochrání vaše profilové foto, pokusí se zabránit zneužití

Málo uživatelů si uvědomuje, ale profilová fotka na Facebooku, kterou si naprostá většina uživatelů zdobí svůj profil, je veřejná a tedy i snadno zneužitelná.

0

Možná se vám to již stalo. Brouzdáte po Internetu a najednou na vás vyskočí fotka totožná s tou, kterou máte na Facebooku nastavenou jako profilovou. Vaše obrazová vizitka totiž není v současné době prakticky nijak chráněna proti kopírování a tedy i proti případnému zneužití. Pokud si říkáte, jak je to možné, odpověď je jednoduchá. Soukromí profilové fotky je trvale nastaveno na "Veřejné".

Tento nedostatek si nyní uvědomil i Facebook samotný a oznámil testování nové sady nástrojů, která by měla zamezit nebo alespoň podstatně stížit možnost profilové foto kopírovat a následně používat.

Nastavení ochrany profilové fotky

Jak bude ochrana fungovat?

Pokud si uživatel u profilové fotky nastaví její ochranu, Facebook znemožní její stažení, sdílení nebo přeposlání prostřednictvím soukromé zprávy. Osobám, které nemáte v přátelích, bude také znemožněno označení (tagování) kohokoliv včetně sebe. Navíc na zařízeních s OS Android nebude u chráněné fotky možné pořídit její screenshot. Každá nově chráněná fotka bude označena modrým ohraničením se symbolem štítu na jejím spodním okraji.

 

Novinku Facebook zatím testuje v Indii. Její celosvětové rozšíření je jen otázkou času.

Upravit
comments powered by Disqus