Google odposlouchává telefony, Samsung špicluje z televize, nastavte si co mají vědět!

Jedna velká špionáž schovaná za analýzou dat probíhá u dvou největších společností, které se tím ani netají. Jedna z nich alespoň umožňuje data sledovat, mazejte je! 

0

Vyhledáváte? Používáte hlasové ovládání? Hlídejte je! Je asi jedno, kým začneme, protože Samsung ani Google nejsou samozřejmě jedinní. Vaše data zpracovává každý, kdo se k nim dostane. U obou jmenovaných jde o analýzu vašeho chování i hlasových povelů. Google se snaží být transparentnější a ukáže vám, s kterými daty pracuje, Samsung odposlouchává i vaše intimní hovory!

Špionážní televize

Google vše přiznává otevřeně, Samsung se přiznal letos. Díky vestavěnému modulu hlasového ovládání ve Smart televizích neustále zaznamenává okolí  a nahrané záznamy odesílá k analýze pro vylepšení vyhledávání. Vše je samozřejmě kryté vaším souhlasem, který jste televizi udělili kdesi po koupi a pak zapomněli. 

Nezapomeňte, že pokud se hádáte nebo milujte před televizí, ona to poslouchá!

Google je slušnější, ale nebezpečnější

Google nás špicluje od počátku věků, ukládá si historii vyhledávání a velmi podrobně ji analyzuje pro reklamní účely. Je na něj vytvářen poměrně velký tlak a proto shromážděná data můžete prohlížet a mazat na tomto odkazu po přihlášení ve svém Google účtu. 

 

Na stejném místě najdete a můžete mazat také výsledky hlasové analýzy OK Google včetně hlasových nahrávek. Tady pozor, už nejde jen o výsledky vyhledávání, ale pokud diktujte zprávy, má Google k dispozici hodně podobná data jako odposlouchávající Samsung. Nu a pokud se těšíte na nový reproduktor Google Home, vězte, že uslyší opět každé slovo. 

Patří do rubriky: Samsung
Upravit
comments powered by Disqus