Instalace Android na všechny telefony Lumia pomocí Windows Phone Internals 2.2

Snaha nainstalovat operační systém Android do telefonů Nokia Lumia neskončila, dosud se jí ale Microsoft úspěšně bránil. V prosinci 2017 uvolnil na XDA fóru vývojář Heathcliff novou verzi svého programu na odemčení instalace.

Aktuální verze nástroje Windows Phone Internals 2.2 přichází s novými funkcemi. Umožňuje odemknutí bootloaderu na téměř všech Lumia zařízeních, po kterém bude možné nainstalovat plnohodnotný Android. 

Heathcliff: Verze 2.2 umožní instalaci upravených ROM, pomocí Mass Storage Mode přístup do Rootu a další nové funkce pro všechny Windows Phone 8 a Windows 10 Mobile telefony Lumia. Ke stažení ho uvolním během několika dní. 

Uživatelé si na Lumiích cení především systému Windows, nabídka aplikací se ale tenčí a některé klíčové jako např. Facebook nebo Messenger nepatří zrovna mezi oblíbené pro svou nestabilitu a pomalost, pro Windows Phone 8 už nejsou dostupné vůbec. Instalace Androidu by mohla být východiskem i pro Lumia 950, ze které by se v případě plné funkčnosti stal velmi atraktivní telefon.  

Patří do rubriky: Android Windows
Upravit
comments powered by Disqus