Jak instalovat aktualizace Windows Phone 8.1 pomocí Preview for Developers

0

Návod jak nainstalovat update Windows Phone 8.1 s předstihem? 

K čemu slouží Preview for Developer

Aplikace Preview for Developers je určená pro přednostní stahování aktualizací Windows Phone pro vývojáře aplikací, aby mohli vyladit své aplikace ještě před zveřejněním.
Vývojářské verze jsou sice oficiálním firmware, ale jde o testovací verze a mohou se mírně lišit finální verze. Aktualizovaný přístroj proto může být např. méně stabilní.

 

Aktualizace Windows Phone se dělí na dvě části, první zasahuje pouze do operačního systému a vyvíjí ji Microsoft pro všechny výrobce stejně, druhou dodává výrobce mobilů Microsoft Mobile (dříve Nokia) a doplňuje konkrétní ovladače a nové funkce určené jen pro telefony Lumia. Dostávají abecední jména Amber, Black, Cyan. Poslední je Denim.

 

Pomocí programu Preview for Developers se aktualizuje pouze operační systém. Vývojářské verze nemají žádný vliv na budoucí aktualizace, telefon je bude stahovat standardně po oficiálním uvolnění.

 

Jak nainstalovat aktualizace

Preview for Developers je volně ke stažení ze Store a její jedinou funkcí je po zadání vývojářského loginu odemknout přednostní aktualizace přístroje. Pro spuštění  vyžaduje aktivní vývojářský účet, který získáte zdarma ve Windows Phone App Studio nebo placenou registrací na Windows Phone Dev Center. V telefonu je nutné mít nainstalovanou poslední verzi Windows Phone 8 a pak už zbývá jen zkontrolovat aktualizace v Nastavení > aktualizace systému.

 

TIP: Seznam oprav a vylepšení velké aktualizace Windows Phone 8.1 

 

Microsoft zdůrazňuje, že instalací vývojářských verzí firmware přístroj může ztratit záruku na vady FW. Návrat k původní verzi je ale snadný pomocí oficálního programu Nokia Software Recovery Tool, více se dozvíte na našem fóru.

 


Preview for Developers stahujte zde

Patří do rubriky: Windows Aplikace Windows
Upravit
comments powered by Disqus