Jak instalovat aplikace z webu Store do telefonu přes QR kód ve Windows 10

Ve Windows Store chybí instalace aplikací přímo do mobilu. Přinášíme návod, jak ji přidat do prohlížeče a doporučíme vhodnou čtečku kódů.

0

Instalace aplikací z webového Store pomocí naskenování QR kódu je velice jednoduchá. Microsoft bohužel QR kódy v novém Store nepřidal a navíc odstranil možnost přímé instalace z webu do mobilu. Přinášíme návod, jak si tuto vychytávku přidat.

 

Proč jsou QR kódy užitečné

  • Některé novinky nemusí být v mobilním Store ihned dohledatelné
  • Ušetří spoustu času při instalaci, místo dohledávání ve Store a čtení informací si jen naskenujete a otevřete přímo v mobilu
  • V každém našem článku najdete QR kód pro stažení recenzované aplikace

Instalace v prohlížeči Google Chrome

V Google Chrome je zobrazení QR velmi jednoduché přímo ve webové stránce.
Nainstalujte si toto rozšíření do prohlížeče a při každém otevření stránky s aplikací se přímo pod ikonou zobrazí navíc QR kód, který stačí jen naskenovat mobilem a instalovat.

Instalace v prohlížeči Microsoft Edge

Protože prohlížeč Microsoftu zatím nepodporuje doplňky (dočkáme se jich v létě 2016), pro zobrazení QR kódu si musíte nainstalovat do počítače aplikaci Barcode Generator.

 

Pak stačí otevřít webovou verzi Store, najít požadovanou aplikaci a stisknout v pravém horním okraji tlačítko Sdílet.

Poté už jen zvolíte aplikaci Barcode Generator, která vygeneruje QR kód.

Jak skenovat QR kód mobilem ve WP 8.1

Ve Windows Phone 8.1 je to velice jednoduché, stačí zmáčknout tlačítko lupy a v otevřeném Bing vyhledávání použít Bing kukátko, kterým QR kód pohodlně a rychle naskenujete.

Kde je čtečka ve Windows 10 Mobile?

Microsoft funkci skenování QR kódů z Windows 10 zřejmě úplně vypustil. Nezbývá než se poohlédnout po aplikacích třetích stran. Většina čteček sice nedosahuje kvality vestavěné, až na jedinou vyjímku, překvapivě integrované v prohlížeči internetu UC Browser, skrývá se pod nenápadnou ikonou čtečky kódů vlevo v adresním řádku. Je přesná, rychlá a nemá konkurenci.

 

Vyzkoušet ale můžete i jiné čtečky, stačí vyhledat ve Store QR, v nabídce je například oblíbená čtečka od Seznam.cz nebo hodně rychlý QR Scanner RS.

 


UC Browser stahujte zde

Patří do rubriky: Windows Windows 10 Mobile
Upravit
comments powered by Disqus