Jak nainstalovat Windows 10 Mobile Creators Update do starších Nokia Lumia

Nejnovější aktualizace Creators Update je oficiálně dostupná pouze pro šest nejnovějších telefonů Lumia, otestovaná je však i na starších modelech a u většiny z nich funguje perfektně. 

0

Instalaci aktualiazace už jsme se věnovali několikrát, stále však narážíme dotazy, jak ji dostat do starších telefonů Lumia řady x30 (Lumia 930 a další). Pro řadu x20 (např. Lumia 920) aktualizaci nedoporučujeme a tento postup v nich nefunguje!

Pro které telefony Lumia doporučujeme Creators Update

Instalace Windows 10 Creators Update

Instalace není složitá, pokud jste někdy byli členem programu Windows Insider, stačí přepnout do okruhu Release Preview, aktualizace se stáhne automaticky. 

Nejsem členem Windows Insider

Pokud jste nikdy testovací verze Windows 10 nestahovali, musíte se přihlásit do programu Windows Insider.

  • Nastavení > Aktualizace a zabezpečení > Windows Insider
  • Klikněte na Začít, otevře se registrace do programu na webu Microsoftu, přihlašte se svým účtem Microsoft a budete přesměrováni zpět do nastavení. V ojedinělých případech se registrace z mobilu neprovede, navštivte tedy web Windows Insider z počítače a proveďte registraci tlačítkem Začínáme, pak se vraťte do mobilu. 
  • Po přihlášení vyberte v mobilu okruh Release Preview, kde najdete poslední oficiální verzi Windows 10 Mobile. 
  • Mobil se restartuje a začne automaticky stahovat v položce Aktualizace nejnovější verzi. Okruh Release Preview obsahuje vždy nejnovější oficiální verzi, můžete ho tedy použít tak dlouho, dokud Microsoft neuvolní příští verzi Windows 10 zatím označovanou jako Redstone 3, což by mělo nastat koncem roku 2017. Do té doby se váš mobil bude automaticky aktualizovat.
Recenze Windows 10 Mobile Creators Update, co je nového

Nehlašte se do jiného okruhu, jsou určené pouze pro majitele Lumia 550, 650 a 950, na jiné Lumii nefunguje. Pokud by vám aktualizace nevyhovovala, k oficiální verzi se vrátíte pomocí programu Windows Device Recovery Tool přes počítač. 

 

Poznámka: Pokud kdykoli později provedete Obnovení továrního nastavení, zůstane vám stále poslední verze Creators Update, nepůjde vám však stahovat našeptávání klávesnice. Vždy je potřeba se znovu přihlásit v Nastavení do Windows Insider. 

Upravit
comments powered by Disqus