Jak nastavit Android, aby vypadal jako Windows phone včetně aktivních dlaždic

Přecházíte na Android telefon z Windows a bude se vám stýskat po nabídce Start s dlaždicemi? Nemusíte měnit své zvyky, přizpůsobte si Android jak jste zvyklí pomocí geniální aplikace Launcher 10. 

0

Minulý týden jsme se zamýšleli nad Microsoft smartphone na Androidu a tak jsme to vyzkoušeli v praxi. Jedním ze zásadních důvodů, proč mnoha uživatelům vyhovoval Windows phone, byla především jeho jednoduchost a přehledná startovní obrazovka s aktivními dlaždicemi. Pokud se vám nelíbí hloupé ikonky Androidu, není nic snažšího, než si vytvořit kompletní Windows i na něm. Paradoxně ještě chytřejší než originál. 

Aby váš telefon vypadal jak jste zvyklí, stačí stáhnout aplikaci Launcher 10, který v letošním roce prošel zásadním vývojem a bez nadsázky se dá říct, že je jedinou aplikací v Google Play obchodě, která absolutně nahradí Windows. Aby byl váš telefon kompletní, budete potřebovat už jen obvyklé Microsoft aplikace, na které jste zvyklí, Outlook a Office.

Recenze vynikajícího Microsoft Launcher

Launcher 10

Aplikace je v základní verzi zdarma. Po stažení z obchodu ji nastavte jako výchozí launcher systému. Ještě nevíte co je launcher? Na Windows podobná možnost chyběla, umožňuje přestavět plochy a prostředí Androidu. Používá ho každý výrobce telefonů Android, např. Xiaomi změní telefon k nepoznání směrem k iPhone, Samsung zase na barevný korejský kolotoč. 

 

Po prvním spuštění zmizí androidí ikonky a všechny plochy, zůstanou jen souvislé dlaždice, jak jste zvyklí. Jednou z ikon je Preferences, otevře nastavení Launcheru 10. Je v angličtině, ale pomocí slovníku se s ním popere každý, každá položka je okomentovaná. První, co si zapnete jsou Live Tiles na zkušební dobu 14 dní, aktivní dlaždice si pak bohužel budete muset zakoupit za 169Kč. Pokud Windows milujete, stojí to za to. 

   

Postupujte dále nastavením, nastavte si barvu dlaždic, tapetu i průhlednost jak vám vyhovuje. V komentářích jsou občas vidět připomínky k rychlosti spouštění aplikací. Ve skutečnosti nemá Launcher na systém žádný vliv, ale díky animacím může podobný dojem vzniknout, podobně jako ve skutečných Windows, kde je Microsoft ze stejného důvodu několikrát upravoval. 

 

Co doporučujeme nastavit

 • Zapněte Live Tiles, při prvním nastavení zdarma na 14 dní. 
 • Windows phone s více plochami? Ano, co Microsoft nedokázal za pět let vývoje, můžete mít jedním kliknutím. Number of Start Screens nastavte alespoň na hodnotu 2. Na Startu tahem prstu vpravo získáte další vysněnou plochu, tahem prstu vlevo se samozřejmě zobrazí menu aplikací.   
 • Zažijete šok, když zapnete Screen rotation, startovní obrazovka se naučí otáčet! 
 • Nastavte si počet sloupců, na velkých telefonech se pohodlně vejdou čtyři.
 • Dalšími přepínači povolte animaci dlaždic, které chcete mít živé. 
 • Upravte posuvníky Tile list size, v základu jsou položky v menu aplikací nepřirozeně veliké, zmenšit můžete i popisky dlaždic v Tile label size nebo mezery mezi dlaždicemi pomocí Tile margin.
 • V Animation zvolte v App Launch Animation Android, pokud vás obtěžuje animace spouštění aplikací, přestanete mít dojem, že je Launcher pomalý. 
 • Některé dlaždice jsou v základním nastavení neprůhledné, v Theme & Colours zapněte Coloured tiles transparency, pokud je chcete zprůhlednit. Ostatní položky umožňují kouzlit se vzhledem dlaždic. 

 

Jaké další aplikace potřebujete?

Máte prostředí Windows. Ještě to chce vaše oblíbené aplikace. Potřebujete především kontakty. Můžete si je exportovat do Google účtu podle návodu, ale nemusíte, Outlook ho nahradí. 

 • Outlook není hezký jako ve Windows, ale funguje skvěle. V jedné aplikaci zobrazí vaše kalendáře, kontakty i soubory. Kontakty se automaticky propíší i do vestavěné aplikace pro volání od vašeho výrobce.
 • Všechny oblíbené aplikace z Office Word, Excel, Note a další jsou ke stažení v Google Play obchodě. 
 • OneDrive umí vše, co ve Windows a zálohuje automaticky fotky, pokud mu to povolíte. V Android 8 vypadá dokonce i velmi pěkně. 
 • Microsoft EDGE je zatím v beta verzi, ale rychle je dokončován. 

Co chybí

Především nejsou k dispozici Fotografie, doporučujeme je nahradit oficiální aplikací Google Fotky, jsou intuitivní, napojené na Google Disk, synchronizovatelné do počítače a především mají neomezený prostor pro fotografie ve vysokém rozlišení. Pokud by jste chtěli ukládat nezmenšené originály, k dispozici je 15GB zdarma, podobně jako kdysi na OneDrive, než ho Microsoft okleštil

 

Windows phone na Androidu je hotov

Pod článkem si podobně jako v jiných diskuzích jistě přečtete cosi o šmírování Googlem, nebezpečí virů a všudy přítomných reklamách. Hodně toho je obvyklá hantýrka Windowsářů, něco je i pravda. Protože ale Microsoft oficiálně oznámil konec vývoje Windows Mobile, můžete se buď vrhnout pod diktát Apple, kde si podobné radovánky neužijete nebo si postavit podobný přístroj a žít v důvěrně známém přehledném prostředí. Volba je jen na vás. 

Launcher 10


Upravit
comments powered by Disqus