Jak nastavit a kontrolovat instalace aplikací pro děti v Moje rodina ve Windows?

0

Microsoft nabízí poměrně rozsáhlé nastavení a kontrolu využívání Windows zařízení dětmi. Kde najít a jak nastavit na v účtu rodina?

Rodičovská kontrola je ve Windows již několik let, její nastavení je však nově přepracováno a usnadněno. Přímo na webu Microsoft Account je možné zjistit a omezit aktivitu dětí a mladistvých v mobilu i na počítači, například nastavit denní dobu používání.

 

Nejdříve je třeba se přihlásit na webu Microsoftu a zobrazit přehled účtu.

Pod odkazem rodina se ukrývají všechny dosud přidané účty do vaší rodiny. Je zde možnost přidat nebo odebrat rodiče či dítě. Rodič je zde brán jako administrátor, dítě má účet s omezenými možnostmi.

Po rozkliknutí účtu dítěte se zobrazí přehled jeho účtu s informacemi a nastavení rozděleným do čtyř kolonek:

  1. Nedávná aktivita - Ukládá všechny prohlédnuté weby, stažené aplikace a dobu používání
  2. Prohlížení webu - Nastavení vyhledávání stránek
  3. Aplikace a hry - Umožňuje nastavit věkové omezení pro stahování her.
  4. Doba strávená s telefonem - Špatně přeložený název odkazuje na omezení PC na vybraný čas.

Nemůžu v telefonu instalovat aplikace, prý mám nastavit rodinu

Pokud jste si nastavili během aktivace nového účtu Microsoft věk pod 18 let, výrobce automaticky předpokládá, že by vás měl rodič kontrolovat. Omezí vám proto některé služby, např. stahování ze Store. 

 

Správným postupem je požádat rodiče, aby si založil svůj účet Microsoft a v něm si vás volbou "Přidat dítě" zařadil do rodiny. Na váš email dorazí pozvánka a po potvrzení jste v jedné rodině. Rodič pak rozkliknutím detailu dítěte může upravit jeho práva, především stahování ze Store. Nezapomeňte, že bude dostávat informace o vašich aktivitách na účtu nejen v mobilu, ale i v počítači s Windows 10.

 

Méně poctivým způsobem je vytvořit si druhý účet sám na jiný email a zařadit se pod něj.

 

Můžete se nejdříve pokusit změnit svůj datum narození v nastavení účtu na webu, aby jste přesáhli 18 let. Ne vždy to však Microsoft provede bez schválení rodičů.

 

Posledním řešením je Obnovit tovární nastavení mobilu, tím se smažou veškerá data, kontakty i účet Microsoft a založit si nový s jiným emailem. 

 

Máte jinou otázku nebo porblém ohledně rodičovské kontroly? Zeptejte se v online poradně vlevo dole na webu nebo v našem fóru.

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus