Jak nastavit notifikace a skrýt oznámení na zamykací obrazovce iPhone

V systému iOS 10 je možné si kompletně přizpůsobit zamykací obrazovku tak, jak to dříve nebylo možné. Můžeme odpovídat na zprávy, přizpůsobit si různé widgety a pracovat s nimi. Ne každý však chce, aby na jeho zamykací obrazovce bylo vidět tolik informací.

0

Úplné vypnutí oznámení

První možností, jak zabránit zobrazení oznámení, je notifikace úplně zakázat. Tedy aspoň ty na obrazovce, v horní liště stále zůstane notifikační ikonka. Jděte do Nastavení > Oznámení a u každé aplikace, kterou nechcete na obrazovce zobrazit, vypnete možnost „Ukázat na zamykací obrazovce“.

 

Zrušení zobrazení obsahu

Pokud se nechcete vzdát zobrazení notifikací, zrušíte pouze zobrazení obsahu na zamykací obrazovce. To znamená, že notifikace se zobrazí, ale bez možnosti zprávu otevřít. Zobrazí se pouze ikona aplikace a jméno člověka, který vám píše nebo volá. Funkci vypnete v Nastavení > Oznámení u každé aplikace zvlášť. Zobrazení obsahu notifikací zakážete pomocí vypnutí možnosti „Zobrazit náhled“.

Zrušení rychlé odpovědi

Můžete si vypnout i funkci, která umožňuje odpovídat na zprávy přímo ze zamykací obrazovky. Tato funkce je však dostupná pouze pro zařízení s Touch ID.

Nastavení > Touch ID a hesla vypnete funkci „Odpovědět na zprávy“.

Na stejném místě také můžete zrušit i další funkce.

Patří do rubriky: Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus