Jak nastavit velikost textu a vyšší rozlišení ve Windows 10 telefonech, stojí to za to

Poměrně unikátní vlastnost nových Windows je nastavení rozlišení systému. Mobily s velkou úhlopříčkou pak vypadají spíše jako malé tablety, univerzální aplikace se přepnou do PC rozložení, přidá se jedna řada dlaždic. 

0

Nastavení Windows 10 Mobile rozhodně doporučujeme všem majitelům telefonů s úhlopříčkou 5" a vyšší. Celý systém se stane modernější s jemnými linkami, univerzální aplikace se přizpůsobí a zmenšené písmo se dá případně samostatně zvětšit. 

Jak nastavit velikost fontu ve Windows Phone 8.1

Kde nastavit celkové rozlišení systému

Nastavení se mění v několika stupních, nabídka kroků v procentech je u jednotlivých modelů různá a závisí na velikosti displeje. Po nastavení vyžaduje telefon restart.

  

Všechna nastavení>Systém>Displej>Velikost textu, aplikací a prvků na tomto displeji

Největší přístroje Lumia 950XL a Lumia 1520 je možné přepnout do opravdu miniaturní velikosti, kdy je problém trefit tlačítka a přečíst text. Ten se však dá stále samostaně zvětšit.

Největší změna vzhledu je patrná na Startu, kde je možné zapnout v nastavení další řadu dlaždic. Změní se i rozložení univerzálních aplikací, SMS, Store Outlook nebo Nastavení, které se v režimu naležato přepnou do dvousloupcového zobrazení jako na tabletu. 

Jak zvětšit pouze text

Nastavení vyššího rozlišení rozhodně doporučujeme u všech pětipalcových přístrojů, u telefonů s horším rozlišením displeje se však může stát, že se vám bude hůř číst malý text, zejména na popiskách dlaždic. Neváhejte a změňte si ho samostatně podle vlastních potřeb.

 

Nastavení>Usnadnění přístupu>Další možnosti>Změna měřítka textu

   

Po změně rozlišení buďte trpěliví, systém může mít několik hodin pomalejší odezvy, než se přenastaví. Ze Store se také stáhnou update některých systémových aplikací. Jakmile se Windows usadí, budete odměněni úplně novým mobilem, změna rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Patří do rubriky: Windows Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus