Jak odemknout Lumii s Windows zamčenou ochranou proti krádeži

0

Ochrana telefonu proti krádeži, Protect my phone, je nová služba Windows, která měla být dostupná ve Windows 10 Mobile. Zatím však nebyla aktivována. Jak zformátovat telefon zamčený ochranou proti krádeži?

Aktualizace

Služba Ochrana proti krádeži nebyla Microsoftem nakonec aktivována a není pro zákazníky zatím dostupná. Tento návod je proto jen informativní.  

Původní článek 

Všechny telefony Lumia s Windows Phone 8.1 update 2 nebo Windows 10 mají integrovanou ochranu proti krádeži, vázanou na uživatelský účet Microsoft. Pokud je zapnutá, nelze přístroj zformátovat a používat bez zadání loginu a hesla. 

Jak zkontrolovat uzamčení telefonu

Nastavení ochrany se provádí v Nastavení>najít můj telefon>ochrana telefonu, pokud ji zapnete, nemůže přístroj nikdo zformátovat bez zadání přístupových údajů účtu Microsoft nebo resetovacího hesla. 

Zkontrolovat uzamčení vašeho telefonu na stránkách Microsoft

Jak odemknout telefon při prodeji

Pokud prodáváte svůj telefon Lumia se zapnutou ochranou, musíte předem telefon zformátovat Obnovení továrního nastavení. Doporučujeme nejdříve zkontrolovat zálohování. Kontakty, SMS a kalendář se vždy synchronizují automaticky na účet Microsoft. 

Podrobný návod k ochraně telefonu na stránkách Microsoft

Před prodejem telefonu vstupte do Nastavení>o systému a vyberte Obnovit tovární nastavení. Potvrťte smazání všech dat a budete vyzváni k zadání hesla Microsoft. 

 

Vzdálené odemčení telefonu a odebrání z účtu

Pokud jste svůj přístroj prodali zamčený, můžete ochranu zrušit odebráním svého přístroje v uživatelském účtu Microsoft, vyhledejte přístroj, který chcete smazat a zvolte Tento telefon už nevlastním. Pokud je zapnutá ochrana, získáte Klíč ke smazání, který si můžete zkopírovat a současně vám bude doručen emailem. Klíč můžete zaslat novému majiteli, který ho použije při smazání telefonu. 

Neznám heslo Microsoft

Zapomenout heslo k účtu Microsoft není dobrý nápad. Jde o účet, který jste si nastavili při koupi telefonu, aby jste mohli instalovat aplikace a pomocí kterého se přihlašujete do svého počítače s účtem nebo na webu do OneDrive, Outlook a podobně.

Nelekejte se, existuje několik způsobů, jak heslo obnovit, můžete si ho nechat zaslat emailem nebo na registrované telefonní číslo.

 

Neznám majitele telefonu a nemám heslo

Zjednodušeně řečeno máte cihlu na náhradní díly. Přístroj je bezcenný. Nelze formátovat, dokonce ani přehrát firmware. Jde o opatření, které má znehodnotit mobil pro zloděje a podle zkušeností ze zahraničí opravdu prudce klesají krádeže. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus