Jak oficiálně nainstalovat aktualizaci Windows Phone 8.1 Cyan

0

Aktualizace Cyan se postupně přichází pro všechny modely, dnes se dočkala Lumia 1520. U Preview for Developers se vám asi nenabízí ke stažení, přečtěte si jak stahovat.

Aktualizace je dnes dostupná pro Lumia 625, 925 a 1520, v průběhu léta dorazí na všechny modely Lumia. Dostupnost si můžete pravidelně kontrolovat na stránkách Nokia.

 

Pro spuštění není potřeba počítač, probíhá pomocí wifi připojení. Zda je pro váš mobil k dispozici zjistíte v Nastavení>aktualizace telefonu. Zaškrtnutím Automaticky stahovat aktualizace proběhne při dostupnosti wifi postupné stažení minimálně dvou instalačních balíčků, k jejichž nainstalování budete vyzváni. Připravte si nejméně 30 minut volného času, kdy nebudete dostupní, druhý balíček má velikost větší než 1GB.

 

Během aktualizace uživatelům Preview for Develepers, kteří mají vývojářskou verzi Windows Phone 8.1 a současně využívají šifrování souborů BitLocker, se objevily problémy s pádem telefonu. Jde o testovací FW a na možné problémy musí být uživatelé připraveni. Microsoft proto vývojářský program pozastavil až do vyřešení problému, nenabízí ke stažení ani nejnovější verzi FW označenou 12.400, která vylepšuje slovník a výrazně zrychluje telefon. Bohužel se 

 

Pokud nechcete čekat, musíte nahrát do svého telefonu původní oficiální verzi Windows Phone 8 pomocí počítačového programu Nokia Recovery Tool. Návrat k původní verzi je snadný, program vás provede všemi kroky. Počítat ale musíte s vymazáním veškerých dat z telefonu, která později obnovíte ze zálohy. Na celý proces si připravte více než hodinu času, systému budete stahovat dvakrát, nejdříve přes počítač původní verzi, teprve pak všechny aktualizace až k Windows Phone 8.1 Cyan. 

Patří do rubriky: Windows
Upravit
comments powered by Disqus