Jak opravit USB připojení mobilu k počítači, když je soubor INF pro MTP Device neplatný

Windows 10 mají po výroční aktualizaci občas problém zobrazit připojené mobilní zařízení pro prohlížení obsahu. Přečtěte si jak ho vyřešit. 

0

Stává se to náhle a nepodařilo se nám určit příčinu, jednoho dne mobil připojíte k Windows USB kabelem, ozve se zvuk připojení, ale obsah mobilu se v Průzkumníku nezobrazí. Zkušenější uživatelé zjistí, že se ve Spráci zařízení mobil správně nadetekoval, ale zobrazuje se s vykřičníkem. Po pokusu o aktualizaci ovladačů narazíme na chybovou hlášku Oddíl instalace služeb v tomto souboru INF je neplatný.

Vyzkoušeli jsme starší postupy, odebrat mobil i ovladače USB ve Správce zařízení, které zabíraly podle našeho původního návodu, ale nic se nezměnilo. Řešením je ruční spuštění INF souboru přímo z Windows.

  • Otevřete Průzkumník a vyhledejte cestu C:/Windows/INF a do horního vyhledávacího pole zadejte wpdmtp.inf
  • Podle logiky instalace ovladačů by jste nyní měli odpojit mobil od počítače. Nám se ale oprava povedla až v okamžiku, kdy byl mobil připojený.
  • Kliněte pravým tlačítkem myši na vyhledaný soubor, zvolte Instalovat a potvrďte následnou instalaci. Po chvíli obdržíte zprávu o úspěšném dokončení a současně se zobrazí připojený mobilní telefon. 

Pokud se oprava nezdaří s připojeným mobilem, odpojte ho a instalujte znovu. Pokud ani to nezabere, otevřete z Ovládacích panelů Správce zařízení a odeberte Přenosná zařízení i Zařízení USB a pak náš postup zopakujte. 

 

A poznámka nakonec: Opravu ovladačů jsme museli provést pro každý dříve připojený mobil. 

Patří do rubriky: Windows Počítače a tablety
Upravit
comments powered by Disqus