Jak používat Instagram příběhy Stories, návod na editování fotografií

Přiíběhy Instagram Stories umožňují vytvářet foto nebo video příběhy, poskládané z pořízených momentek v průběhu dne, které se promítají seřazené za sebou a doplněné o text nebo emotikony. Po jednom dni se automaticky smažou.

0

Příběhy jako druhý po Snapchatu přinesl Instagram v roce 2016, později je ne příliš úspěšně okopíroval i Messenger a Facebook. Nabízejí se pomocí posunovací řady ikon přátel v záhlaví aplikace. Vidíte v ní všechny přípběhy, které vaši přátelé v posledních 24 hodinách založili. První ikona je vaše a umožňuje rychle přidat fotografii z průběhu dne. Mají omezenou životnost, v nabídce jsou pouze jeden den a pak se z Instagramu nenávratně odstraní.

V aplikaci svůj příběh založíte pomocí první ikony + s vaším avatarem vlevo nahoře, po kliknutí se rovnou nabízí fotoaparát pro pořízení snímku nebo videa, protože Instagram předpokládá, že do Stories patří především aktuální záběry. Přidat však můžete i dříve pořízené fotky nebo video kliknutím na ikonu galerie ve fotoaparátu. Maximální počet příspěvků je sto.

 

Jednotlivé díly příběhu (fotky nebo videa) můžete opatřit tradičně filtry, oblíbené je i doplnění textu k vysvětlení, co se na fotce děje a samozřejmě smajlíky všeho druhu. Kdykoli v průběhu dne pak doplňujete momentky, které se automaticky zařadí na konec.

 

Funkce příběhů Stories

  • Přidávání textu. Je možné ho zalomit, zarovnat vlevo nebo vpravo a vystředit.
  • Kliknutím můžete text editovat, přesouvat na libovolné místo nebo otáčet a šikmit.
  • Nastavení velikosti, stylu a barvy textu pomocí symbolu vlevo dole. 
  • Textů do jedné fotografie můžete vložit více v různých formátech.
  • Pomocí @ můžete označit osoby na fotografii
  • U ověřených účtů lze vkládat aktivní odkazy, ověřený účet ale není jednoduché získat.

   

Jakmile zahájíte příběh, zobrazí se přátelům vaše ikona v záhlaví, kliknutím si mohou  spustit automatické a poměrně rychlé přehrávání fotek. Pokud na fotce podržíte prst, přehrávání pozastavíte. Příběh můžete nastavit jen pro přátele nebo veřejný. 

 

Reakcí na Příběh není k dispozici mnoho, můžete ho jen okomentovat soukromou zprávou v dolní části nebo připojit jako reakci vlastní pořízenou fotku. 

Instagram ke stažení
Patří do rubriky: Android Apple Windows
Upravit
comments powered by Disqus