Jak přehrát software Lumia pomocí Windows Device Recovery Tool

Oficiálním servisním programem Microsoftu můžete opravit nebo přehrát firmware Nokia Lumia. Jeho použitím neporušujete záruční podmínky. 

0

Windows Device Recovery Tool je počítačový program pro všechny telefony Lumia. Slouží také pro návrat z Windows 10 Mobile Insider Preview nebo řešení problémů s instalací. Pro starší telefony Nokia je nutné použít program Nokia Software Recovery Tool.

 • Obnova firmware pro Windows Phone 8 a vyšší
 • Návrat z Windows 10 zpět k WP8
 • Mobil se opakovaně restartuje a nereaguje na obnovu
 • Obnova starších přístrojů Nokia Software Recovery Tool

Obnovení firmware pomocí Windows Device Recovery Tool

Windows Device Recovery Tool (download zde) je oficální aplikace pro telefony s Windows Phone 8 a Windows 10, které nelze zapnout, nereagují nebo nenabízí aktualizaci nejnovější verze. Jeho použití neznamená ztrátu záruky.

V případě opravy nebo obnovy firmware tímto nástrojem dojde k vymazání přístroje jako z výroby. Nezapomeňte zkontrolovat nastavení zálohování.

Oficiální návod na webu Microsoft

Obnovení krok po kroku

 1. Spusťte program v počítači a postupujte podle pokynů. Mobil musí být nabitý na min. 40% baterie.
 2. a.) Pokud mobil reaguje a chcete obnovit současný nebo novější firmware, připojte mobil , po zobrazení modelu ho vyberte a stiskněte "Opětovná instalace software".
  b.) Pokud mobil nereaguje, je zamrzlý nebo se dlouho formátuje, klikněte na ,,Telefon nebyl rozpoznán", vyberte výrobce a potom připojte mobil kabelem microUSB.
 3. Klikněte na ,,pokračovat", neodpojujte telefon.
 4. Po zobrazení modrého okna na telefonu dle instrukcí zmáčkněte současně zapínací tlačítko a hlasitost dolů. Držte 10 vteřin až do zavibrování.
 5. Počkejte, dokud počítač nezjistí nový hardware, případně potvrďte v počítači instalaci nových ovladačů.
 6. Na displeji bude symbol aktualizace, v počítači se zahájí stahování aktuálního firmware.
 7. Telefon se poté restartuje a spustí se instalace s ozubenými kolečky.
 8. Asi po 15 minutách (podle typu modelu) se znovu restartuje a můžete začít s nastavením
 9. Během prvního startu máte možnost obnovit kompetní zálohu ze svého Microsoft účtu. Pokud jste měli s mobilem dříve problémy, neobnovujte zálohu. Po spuštění zadejte svůj MS účet, vyberte ze seznamu záloh Neobnovovat. Z OneDrive se vždy synchronizují pouze Kontakty, kalendář a SMS. Ostatní nastavte ručně.

Pokud se vám telefon nepovedlo obnovit žádným ze zde uvedených způsobů, zkušení uživatelé mohou navštívit diskuzi na našem fóru a pokusit se o opravu servisními nástroji.

 

Megarecenze Windows 10 Mobile, návod a tipy

 

Mobil se opakovaně restartuje, nereaguje na Recovery Tool

Pokud se mobil během formátování nebo obnovy tímto programem zasekne nebo se neustále restartuje, bude ho potřeba přeflashovat. Postup není oficiální a doporučujeme ho pouze pro velmi zkušené uživatele podle tohoto postupu. Ostatní se obraťte na odborníky nebo v záruce na autorizovaný servis.

 

Nokia Software Recovery Tool

Pro starší telefony Nokia je nutné použít program Nokia Software recovery Tool (download zde). Program vás provede obnovením přístroje, probíhá stejným postupem. 

Patří do rubriky: Windows Tipy, triky a nastavení
Upravit
comments powered by Disqus