Jak přejít na Android, přenést kontakty, fotky, soubory a kalendář z Lumia Windows

Pokud přecházíte na nový mobil s Androidem, přinášíme vám návod jak přesunout kontakty, emaily, kalendář nebo fotky a videa z Windows telefonu do Gmail od Google.

0

Gmail účet od Google

V telefonu s Androidem je hlavním účtem Gmail, ve kterém se shromažďují kontakty i kalendář, samotný založený email používat nemusíte, přesto ho máte k dispozici. Fotografie se přenášejí do služby Fotky, která je synchronizovaná do úložiště Google disk, podobně jako na Windows OneDrive. Pro fotografie ve vysokém rozlišení máte k dispozici neomezný prostor, v originál nejvyšším rozlišení pak 15GB zdarma. SMS zprávy se přes Gmail nesynchronizují.

 

Prvním krokem je založení Gmail účtu, pokud nechcete používat email, ale jde vám jen o účet, vytvořte ho během prvního spuštění telefonu se svým běžným emailem, který jste dodnes používali nebo si založte účet nový, Google vám přidělí koncovku gmail.com.

Outlook v Androidu

První variantou je kontakty a kalendář vůbec nepřenášet a nadále využívat služeb Microsoftu, se kterými Android umí bez problémů pracovat. Ke stažení z obchodu s aplikacemi Google Play je aplikace Outlook, která spravuje kontakty, kalendář i soubory z emailu. Plně nahradí vestavěnou aplikaci Gmail. 

 

Kontakty, kalendář

V telefonu s Androidem vyhledejte v nastavení položku Účty > přidat účet. Položka se jmenuje různě podle verze Androidu a bohužel také podle výrobce, kteří si Android mohou libovolně upravovat. Můžete si přidat nespočet účtů včetně Outlook.com nebo Exchange. Po přidání účtu se ujistěte, že jsou povolené všechny položky, které chcete synchronizovat.

 

Kontakty i kalendář se nahrají do telefonu, kde je naleznete v příslušných aplikacích. V poslední verzi Gmail si můžete Microsoft účet také připojit přímo do aplikace.

 

Importování kontaktů do Gmail

Poslední možností a pro mnoho uživatelů, kteří už u Androidu chtějí zůstat, také nejlepší variantou, je importování kontaktů z Outlooku do Gmailu. Budete potřebovat počítač a přístup na webovou verzi Gmail.com i Outlook.com. Po přihlášení vyberte z horního menu Exportovat kontakty, které se uloží jako jeden soubor do počítače. Pak v Gmailu zvolte Importovat kontakty a vyberte uložený soubor. Během krátké chvilky se kontakty nahrají do Gmailu, odkud se automaticky synchronizují do telefonu nebo tabletu s Androidem.  

 

Fotky, videa a soubory

Dodnes jste všechny fotky z telefonu měli automaticky uložené na OneDrive, odkud se synchronizují do počítačů s Windows 10. Můžete v tom pokračovat, z Google Play si stáhněte aplikaci OneDrive (stáhnout), po přihlášení svým účtem Microsoft uvidíte všechny soubory i fotky, můžete si je také uložit do mobilu. Pokud to aplikaci povolíte, bude i nadále nahrávat nové fotografie z mobilu na OneDrive a synchronizovat do počítače. 

TIP: Co je OneDrive a jak přes něj zálohovat fotografie

V Androidu ale existuje lepší varianta. Jmenuje se Fotky Google a nabízí neomezené úložiště pro fotky ve vysokém rozlišení. K dispozici je navíc zdarma 15GB, což je o 10GB více než na OneDrive pro fotky ve velkém originálním rozlišení, pro soubory i písničky. 

 

 

Aplikace od Microsoftu

Microsoft aktivně vyvíjí své aplikace pro všechny systémy, včetně Androidu a zlí jazykové tvrdí, že jsou někdy lepší než přímo ve WIndows. V základních verzích jsou ke stažení zdarma. 

 

OneDrive - stáhnout

Skypestáhnout

Wordstáhnout

PowerPointstáhnout

Excelstáhnout

OneNotestáhnout

 

Hudba

Hudbu je díky většímu objemu dat nejvýhodnější přesunout kabelem, připojíte svůj Windows telefon k počítači, zkopírujete hudbu a zase zpátky do Android telefonu. Pokud nemáte počítač k dispozici, využít samozřejmě můžete i stažení přes OneDrive. 

Patří do rubriky: Android Windows
Upravit
comments powered by Disqus