Jak přesunout kontakty, emaily a fotky do iPhonu z Windows účtu

Přinášíme vám návod, jak přesunout kontakty, emaily, kalendář nebo fotky a videa z Windows telefonu do iPhonu nebo iPadu. 

0

iTunes

Nejdůležitějším počítačovým programem pro iPhone nebo iPad je iTunes, pomocí kterého se spravují data a  hudba v Apple zařízeních. Po instalaci do počítače ho použijte pro přesunutí vlastní hudební knihovny do iPhonu. Až se v iPhonu zabydlíte, budete přes iTunes spravovat veškeré soubory, dokonce i zálohy systému.

Kontakty, kalendář a email

Pro přesunutí nejdůležitějších dat do iPhonu jděte do Nastavení>Pošta, kontakty, kalendáře a klikněte na Přidat účet. V nabídce je Google účet i Outlook.com nebo Exchange. Po přidání účtu na něj klikněte a ujistěte se, že jsou všechny položky, které chcete synchronizovat, povolené.

 

Přidáním účtu se vaše emaily, kontakty a kalendář z Microsoft účtu zobrazí v příslušných vestavěných aplikacích v iOS. Pokud je chcete mít pohromadě, doporučujeme stáhnout aplikaci Microsoft Outlook a spravovat kontakty, email a kalendář v ní.

 

Fotky a videa

Fotografie a videa z telefonu Windows jsou automaticky zálohovaná na OneDrive. Pomocí vestavěné aplikace je vidíte také ve svém počítači. Stejná aplikace je k dispozici i pro Apple.

Po instalaci OneDrive z App Store uvidíte veškeré soubory, fotografie, videa a další obsah i v iPhone.  

TIP: Co je OneDrive a jak přes něj zálohovat fotografie

Fotky a videa pořízená v iPhonu se dají automaticky zálohovat na OneDrive nebo na jablečný iCloud, kde je však k dispozici zdarma jen 5GB místa zdarma, z nichž jen zálohy přístroje zaberou jeden i dva gigabajty. Pro budoucí zálohování zdarma doporučujeme paradoxně aplikaci Fotky od Google, které nabízejí na zálohování fotek ve vysokém rozlišení neomezený prostor zdarma.  

 

Aplikace Microsoftu pro iPhone

Microsoft je po ukončení vývoje Windows 10 Mobile velmi aktivní ve vývoji svých aplikací pro iPhone i Android. Budete si muset zvyknout na nový design, ale mnohdy jsou lepší než na Windows. 

 

Outlookstáhnout zde

OneDrivestáhnout zde

Skypestáhnout zde

Wordstáhnout zde

PowerPointstáhnout zde

Excelstáhnout zde

OneNotestáhnout zde

 

Hudba a filmy

Hudba a filmy se v iPhone spravují výhradně přes iTunes v počítači nebo se nakupují v telefonu. Je hlavním důvodem, proč se o iOS říká, že je uzavřený, bez iTunes si nenastavíte ani vyzváněcí tón. Naštěstí si z počítače můžete importovat celou hudební knihovnu do iTunes, která se následně zobrazí v telefonech nebo iPadu. 

 

SMS zprávy

Největším problémem jsou SMS zprávy, bohužel je nelze přesunout. V iPhone jsou zprávy spravovány přes iMessages, které fungují podobně jako Facebook Messenger nebo WhatsApp. 

Patří do rubriky: Apple Windows
Upravit
comments powered by Disqus